kpb

Szamburski/Zakrocki/Wypych

Paweł Szamburski - klarnety, mandolina, loop station, głos
Patryk Zakrocki - mbira, skrzypce, loop station, moog
Sebastian Wypych - kontrabas

Paweł Szamburski (Sza) i Patryk Zakrocki (Za) to muzycy, improwizatorzy, animatorzy, którzy od 15 lat aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej, tworząc dla teatru, filmu, kina niemego czy tańca współczesnego. Udzielali się m. in. w takich projektach, jak Tupika, Meritum, Meoma, Horny Trees, Cukunft, kwartet klarnetowy Ircha Pneumatic, Zakład Produkcji Dźwięku i wielu innych, których nazw nie pamiętają. Na scenie zaskakują nieograniczoną wyobraźnią muzyczną, nieoczywistym instrumentarium, wielowarstwowym brzmieniem i ogromnym poczuciem humoru.


Muzyka duetu Sza/Za to niezwykłe połączenie pozornie skrajnych przeciwieństw - hałasu i ciszy, popu i współczesnej kameralistyki, piękna i brzydoty, a także wyrafinowanej mądrości i czystej, naiwnej bezmyślności. Za pomocą klarnetu i skrzypiec, głosu, analogowych efektów zapętleń oraz delikatnych przetworzeń - muzycy poszukują jedności tych przeciwieństw, starają się oswobodzić zarówno scenę jak i widownię z krępujących reguł oraz sztywnych kulturowych „ustawień”.


Sebastian Wypych - kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Pobierał także nauki u Lee Mesh’a – solo kontrabasisty Metropolitan Opera New York. Jako muzyk kameralista współpracuje z wieloma zespołami oraz orkiestrami w kraju i za granicą – między innymi z Orkiestrą Kameralną „Wratislavia” Jana Staniendy, „Concerto Avenna” Andrzeja Mysińskiego, czy „Sinfonietta Cracovia”. Na gruncie muzyki, eksperymentuje, łącząc muzykę klasyczną z elektroniczną, oraz wieloma stylami sztuki muzycznej.

// Strona oficjalna
// Facebook 


Trio Szamburski/Zakrocki/Wypych zagra muzykę do filmu:

LUDZIE BEZ JUTRA, reż. Aleksander Hertz
- poniedziałek, 21 listopada, godz. 19.00
| PEOPLE WITH NO TOMORROW, dir. Aleksander Hertz 
- Monday, November 21, 7 p.m. 

w ramach: Demonstracya żywych fotografij za pomocą Kinematografu - 120 lat później

Bookmark and Share