kpb

Snowden

tytuł oryginalny: Snowden

reżyseria: Oliver Stone
aktorzy: Joseph Gordon-Levitt, Nicholas Cage, Zachary Quinto, Melissa Leo, Shailene Woodley

czas trwania: 134 min.
produkcja: Francja/Niemcy/USA 2016
premiera: 2016-11-18
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Oliver Stone, twórca pamiętnego Plutonu i Urodzonych morderców, powraca z kolejnym, prowokującym do dyskusji filmem komentującym amerykańską i globalną rzeczywistość w świecie nowych technologii.

Thriller, a zarazem biograficzny dramat opowiadający historię Edwarda Snowdena - najbardziej poszukiwanego człowieka na ziemi. Uznawany przez jednych za bohatera, przez innych za zdrajcę swojego kraju, Edward Snowden porzuca swoją pracę w Narodowej Agencji Bezpieczeństwa i decyduje się udostępnić opinii publicznej tajne dokumenty, dzięki którym na jaw wychodzi skala inwigilacji jakiej rząd amerykański dopuszczał się nie tylko wobec zagranicznych rządów czy terrorystycznych organizacji, ale przeciętnych amerykańskich obywateli. Niespotykany dotąd wyciek kompromitujących danych w historii USA stawia na nogi wszystkie służby, a schwytanie Snowdena staje się ich najważniejszym celem.

 

| The NSA's illegal surveillance techniques are leaked to the public by one of the agency's employees, Edward Snowden, in the form of thousands of classified documents distributed to the press.

 

PRASA O FILMIE:

Snowden to mocny powrót Olivera Stone'a. Mistrz dawno nie nakręcił tak udanego – i aktualnego – filmu. Snowden nie będzie kroplą w morzu, a sztormem, który zawładnie jego powierzchnią!
Onet.pl

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych reżyserów Ameryki nakręcił film o najbardziej kontrowersyjnej postaci ostatnich lat. Efekt? Ekscytujące widowisko. Nie przegapcie!
The Washington Post

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 3.: Prawdziwe życie

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share