kpb

Doktor Strange (2D)

tytuł oryginalny: Doctor Strange

reżyseria: Scott Derrickson
aktorzy: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Tilda Swinton, Mads Mikkelsen

czas trwania: 115 min.
produkcja: USA 2016
premiera: 2016-10-26
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Oscary 2017: nominacja do nagrody za najlepsze efekty specjalne
Nagrody BAFTA 2017: nominacje do nagrody za najlepszą scenografię, najlepszą charakteryzację i fryzury oraz najlepsze efekty specjalne

 

Głównym bohaterem jest znany chirurg, Stephen Strange, który ulega wypadkowi samochodowemu. Nerwy w jego rękach zostają uszkodzone, co uniemożliwia mu dalszą pracę. W nadziei na wyzdrowienie wyrusza do Tybetu, gdzie pod okiem Przedwiecznego przechodzi szkolenie na najwyższego czarnoksiężnika Ziemi, odnajdując tym samym nową drogę w życiu.

 

Doktor Strange to filmowa adaptacja popularnego komiksu, stworzonego przez Stana Lee i Steve'a Ditko, będąca dopełnieniem uniwersum Marvela. Oprócz wartkiej akcji i efektów specjalnych, do których przyzwyczaił widzów Marvel, dodatkowym atutem filmu jest doborowa obsada. W głównej roli Benedict Cumberbatch (Gra tajemnic, Pakt z diabłem), któremu towarzyszy Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Mads Mikkelsen jako czarny charakter oraz w roli Przedwiecznego - Tilda Swinton.

 

| While on a journey of physical and spiritual healing, a brilliant neurosurgeon is drawn into the world of the mystic arts.

 

Wcześniej w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 8: Tajemnice życia

 

Film wyświetlany jest w wersji 2D.

 

ZWIASTUN:

  

Bookmark and Share