kpb

Plan Maggie

tytuł oryginalny: Maggie's Plan

reżyseria: Rebecca Miller
aktorzy: Greta Gerwig, Ethan Hawke, Julianne Moore, Travis Fimmel, Bill Hader, Maya Rudolph

czas trwania: 99 min.
produkcja: USA 2015
premiera: 2016-09-23
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke). Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

 

Ta jedyna w swoim rodzaju osobowość Maggie jest wytworem wyobraźni nagradzanej i cenionej przez krytyków Rebecki Miller, powieściopisarki, scenarzystki, reżyserki i aktorki, córki wybitnego dramaturga Arthura Millera. We wszystkich swoich wyreżyserowanych filmach - Angeli, Własnym tempie, Balladzie o Jacku i Rose oraz Prywatnym życiu Pippy Lee - artystkę interesowało kompleksowe studium współczesnych relacji międzyludzkich. W Planie Maggie Miller wchodzi na podobny grunt.

 

REŻYSERKA O FILMIE:

Lubię ludzi i jestem wręcz zachłannie ich ciekawa. Wiem, że klasyczne modele rodziny zdezaktualizował współczesny świat. Ludzie tworzą relacje, związki, rodziny, nie mają jednak do czego się odnieść - do doświadczeń rodziców czy dziadków. Nie mam recepty na nowoczesne relacje, ale przekazanie moich obserwacji jest dla mnie esencją sztuki filmowej. - Rebecca MillerFilm prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 1: Żyć znaczy kochać

 

ZWIASTUN:  

Bookmark and Share