kpb

Mając 17 lat

tytuł oryginalny: Quand on a 17 ans / Being 17

reżyseria: André Téchiné
aktorzy: Sandrine Kiberlain, Kacey Mottet Klein, Corentin Fila

czas trwania: 116 min.
produkcja: Francja 2016
premiera: 2016-09-16
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Berlinie 2016: nominacja do Złotego Niedźwiedzia

Zjawiskowy film o dorastaniu autorstwa jednego ze współczesnych mistrzów francuskiego kina André Téchiné, twórcy słynnych Dzikich trzcin. To intymny portret dorastających młodych ludzi, którzy wciąż szukają własnej tożsamości i cały czas poznają swoją seksualność. Mając 17 lat porównywany jest z Życiem Adeli Abdellatifa Kechiche'a.

Damien i Thomas uczęszczają na te same zajęcia, choć dzieli ich wszystko - począwszy od pochodzenia społecznego i koloru skóry. Pierwszy to szpaner ze świetnie sytuowanej rodziny lekarki i wojskowego. Drugi jest adoptowanym chłopakiem afrykańskiego pochodzenia. Po lekcjach musi pomagać rodzicom przy gospodarstwie.

Młodzi bohaterowie ze szkolnej ławy nienawidzą się do tego stopnia, że w jednej chwili potrafią przejść od obelg do rękoczynów. Przewrotny los sprawia jednak, że przez jakiś czas muszą zamieszkać pod jednym dachem. Ich niechęć z czasem przemienia się w koleżeństwo i wzajemną fascynację.

Wielką siłę filmu stanowi niezwykła chemia między młodymi aktorami.
Harriet Warman, CineVue

Subtelny, nienachalny portret dwóch 17-letnich chłopców, ich rodzin oraz konfliktu niewiadomego pochodzenia, który jest siłą napędową obrazu.
Michał Kaczoń, Film

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 6.: Młode życie

(także w ramach: Netia Off Camera 2016)

 

ZWIASTUN:


Bookmark and Share