kpb

Aż do piekła

tytuł oryginalny: Hell or High Water

reżyseria: David Mackenzie
aktorzy: Jeff Bridges, Chris Pine, Ben Foster, Gil Birmingham, Dale Dickey

czas trwania: 102 min.
produkcja: USA 2016
premiera: 2016-09-02
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Oscary 2017: 4 nominacje - najlepszy film, najlepszy aktor drugoplanowy (Jeff Bridges), najlepszy scenariusz oryginalny (Taylor Sheridan), najlepszy montaż
MFF w Cannes 2016: sekcja Un Certain Regard, oficjalna selekcja

Wielokrotnie nagradzany reżyser David Mackenzie (Młody Adam, Hallam Foe, Ostatnia miłość na Ziemi) oraz Taylor Sheridan - autor scenariusza do hitu Sicario, przedstawiają jeden z najlepiej ocenianych filmów sensacyjnych ostatnich lat.

Aż do piekła to współczesny western, którego akcja rozgrywa się na zachodzie Teksasu - w miejscach, gdzie rządzą przemoc i bezprawie.

Dwaj bracia - Toby (Chris Pine) - zdesperowany ojciec, szukający lepszego życia dla syna oraz Tanner (Ben Foster), były skazaniec z wybuchowym charakterem, postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię. Napad udaje się, jednak sprawy szybko wymykają się spod kontroli. W pościg za braćmi wyrusza Marcus (Jeff Bridges), nieustępliwy Strażnik Teksasu, szukający ostatnich chwil sławy przed przejściem na emeryturę. Mimo policyjnej obławy, Toby i Tanner, skuszeni wizją szybkiego zysku, decydują się na kolejny wielki skok. Konfrontacja braci z zawziętym stróżem prawa wydaje się nieunikniona.

W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się m.in. zdobywca Oscara Jeff Bridges (Prawdziwe męstwo), Chris Pine (Star Trek) oraz Ben Foster (3:10 do Yumy). Muzykę do produkcji napisali członkowie grupy Nick Cave and the Bad Seeds - Nick Cave i Warren Ellis. Kostiumy do filmu, świetnie wykorzystujące westernową stylistykę, zaprojektowała urodzona i wychowana w Krakowie Małgosia Turzańska (także serial Stranger Things). Światowa premiera Aż do piekła odbyła się w ramach 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie film spotkał się z doskonałym przyjęciem.

Zniewalający film!
Najlepsza rola Bridgesa od czasu
Prawdziwego męstwa Coenów.
Hollywood Reporter

Prawdziwy klejnot w swoim gatunku.
CineVue

Oszałamiający spektakl.
The Guardian

 

Pokaz w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 9: Ciemna strona życia

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share