kpb

Śmietanka towarzyska

tytuł oryginalny: Café Society

reżyseria: Woody Allen
aktorzy: Jesse Eisenberg, Steve Carell, Kristen Stewart, Blake Lively, Anna Camp, Parker Posey

czas trwania: 96 min.
produkcja: USA 2016
premiera: 2016-08-12
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

MFF w Cannes 2016: film otwarcia

Śmietanka towarzyska
(Café Society) to nowa komedia romantyczna napisana i wyreżyserowana przez Woody’ego Allena. Jest to już 46. film tego twórcy.
Akcja rozgrywa się w latach 30. ubiegłego stulecia, a jej tłem są modne kluby nocne, eleganckie przyjęcia i malownicze zakątki Nowego Jorku i Los Angeles.


Bobby (Jesse Eisenberg) jest wrażliwym romantykiem z Bronxu. Licząc na spełnienie marzeń o wielkiej karierze, wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka Phila (Steve Carrell) - agenta topowych gwiazd Hollywood. Na miejscu poznaje piękną sekretarkę Vonnie (Kristen Stewart). Chłopak bez pamięci zakochuje się w dziewczynie, nie wiedząc jeszcze, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.

O popis najwyższej klasy aktorstwa, jak zwykle u Allena, zadbała plejada znakomitości. A wśród nich m.in. nominowani do Oscara i Złotego Globu - Jesse Eisenberg (The Social Network, Głośniej od bomb) i Steve Carell (Foxcatcher, Big Short), jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia, nagrodzona Cezarem Kristen Stewart (Sils Maria) oraz Blake Lively (Wiek Adaline), Corey Stoll (O północy w Paryżu, Ant-Man, serial House of Cards), Anna Camp (Służące) i Parker Posey (Nieracjonalny mężczyzna). Śmietanka towarzyska otworzyła 69. edycję festiwalu filmowego w Cannes.


Wcześniej w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2017. Tydzień 1: Żyć znaczy kochać


ZWIASTUN:

Bookmark and Share