kpb

Nad morzem

tytuł oryginalny: By the Sea

reżyseria: Angelina Jolie Pitt
aktorzy: Angelina Jolie Pitt, Brad Pitt, Mélanie Laurent, Melvil Poupaud, Niels Arestrup

czas trwania: 132 min.
produkcja: USA/Francja 2015
język: angielski, francuski, ukraiński
napisy: polskie
in English, French, Ukrainian with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Nowy film w reżyserii laureatki Oscara - Angeliny Jolie Pitt. Po ciepłym przyjęciu wojennego dramatu Niezłomny, Jolie przedstawia kolejny film, który nie tylko wyreżyserowała, ale także napisała do niego scenariusz, wyprodukowała oraz zagrała główną. W filmie pojawia się u boku swego męża - Brada Pitta.

Film opowiada historię kryzysu w związku amerykańskiego pisarza Rolanda (Pitt) i jego żony Vanessy (Jolie Pitt). Całość dzieje się w malowniczej Francji lat siedemdziesiątych.

Według słów aktorki i reżyserki, nawiązuje do tradycji kina europejskiego lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. - To opowieść o związku naznaczonym stratą, ale także o trwałości wbrew okolicznościom i wreszcie o drodze do wybaczenia i akceptacji - mówi Jolie Pitt.

Nad morzem to drugi wspólny film pary Jolie-Pitt. Na planie poprzedniego - Pan i pani Smith - rozpoczął się ich romans, zwieńczony zawarciem małżeństwa w 2014 roku. Angelina Jolie i Brad Pitt pobrali się 23 sierpnia 2014 roku w Château Miraval we Francji; wspólnie wychowują sześcioro dzieci.

W obrazie obaczymy również Mélanie Laurent, Melvila Poupauda i Nielsa Arestrupa.

| By the Sea follows an American writer named Roland (Pitt) and his wife, Vanessa (Jolie Pitt), who arrive in a tranquil and picturesque seaside resort in 1970s France, their marriage in apparent crisis. As they spend time with fellow travelers the couple begins to come to terms with unresolved issues in their own lives.

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2016,
tydzień 3: Miłość rządzi światem.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share