kpb

Kamper

tytuł oryginalny: Kamper

reżyseria: Łukasz Grzegorzek
aktorzy: Piotr Żurawski, Marta Nieradkiewicz, Sheily Jimenez, Bartek Świderski, Justyna Suwała, Jacek Braciak

czas trwania: 89 min.
produkcja: Polska 2016
premiera: 2016-07-15
język: polski, angielski, hiszpański
napisy: polskie
in Polish, English, and Spanish with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

51. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach 2016:
światowa premiera, konkurs East of the West, oficjalna selekcja
Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: konkurs główny


Polska komedia o współczesnych trzydziestolatkach.

Para trzydziestolatków, kiedyś zakochani w sobie do szaleństwa, dziś muszą zdecydować, czy kolejny krok w życiu robią razem czy osobno. Mania (Marta Nieradkiewicz) i Kamper (Piotr Żurawski). Ona jest ambitna, pracowita i zdolna. Kocha gotowanie i chce poświęcić się swojej pasji na dobre. On jest wiecznym chłopcem, który pracuje jako tester gier komputerowych i bardzo ceni sobie swoje życie bez większych zobowiązań. Kiedy w jej życiu pojawia się dojrzały mężczyzna (Jacek Braciak), uznany szef kuchni i uosobienie sukcesu, Mania zacznie zastanawiać się, czy pociąga ją jeszcze beztroski urok jej męża. Czy na pewno chce spędzić z nim resztę życia? Kamper musi się ogarnąć. Zacznie jednak od romansu z ognistą nauczycielką hiszpańskiego.

W parę zagubionych we współczesnym świecie trzydziestolatków wcielili się Marta Nieradkiewicz (Płynące wieżowce, Zjednoczone Stany Miłości) oraz Piotr Żurawski (Kebab i Horoskop, Karbala). Na ekranie towarzyszą im Jacek Braciak i Justyna Suwała w swoim drugim - po obsypanej nagrodami głównej roli w Body/Ciało Małgośki Szumowskiej - pełnometrażowym filmie.

Film jest reżyserskim debiutem Łukasza Grzegorzka. Scenariusz filmu o parze, która musi poradzić sobie z lękiem przed dorosłością, napisał wspólnie z reżyserem Krzysztof Umiński. Autorką zdjęć do filmu jest Weronika Bilska, która wcześniej współpracowała m.in. z Przemysławem Wojcieszkiem (Jak całkowicie zniknąć), Grzegorzem Zaricznym (Gwizdek, Fale) i Waldemarem Krzystkiem (80 milionów). Muzykę skomponował Czarny HIFI - producent muzyczny, założyciel formacji hip-hopowej HIFI Banda, znany też ze współpracy z takimi artystami jak Pezet, Ania Dąbrowska, Fisz & Emade.

 

Strona filmu na Facebooku.

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 6.: Młode życie

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share