kpb

Wyznania nastolatki

tytuł oryginalny: The Diary of a Teenage Girl

reżyseria: Marielle Heller
aktorzy: Bel Powley, Alexander Skarsgård, Kristen Wiig

czas trwania: 104 min.
produkcja: USA 2015
premiera: 2016-04-15
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Independent Spirit Awards 2016: najlepszy debiut
- nominacje: najlepszy debiut scenariopisarski, najlepsza aktorka - Bel Powley
Nagrody Gotham 2015: najlepsza aktorka - Powley
- nominacje za najlepszy film, najlepszy debiut, najlepszy scenariusz 
Festiwal Filmowy Sundance 2015: najlepsze zdjęcia
MFF w Berlinie 2015: Grand Prix Międzynarodowego Jury sekcji Generation 14plus
American Film Festival we Wrocławiu 2015


Nastoletnia Minnie (Bel Powley) mieszka z samotnie wychowującą ją matką (Kristen Wiig, Druhny) w San Francisco szalonych lat 70. Od niedawna sypia też z jej 35-letnim chłopakiem (Alexander Skarsgård, Melancholia) - bardziej z ciekawości niż z miłości, chociaż uczucia nie są tu bez znaczenia. Pierwsze „dorosłe” doświadczenia pozwalają jej spojrzeć z dystansu na otaczającą rzeczywistość, a także nabrać śmiałości w kontaktach z rówieśnikami.

Debiutująca jako reżyserka aktorka Marielle Heller zrealizowała dojrzały, przemyślany film dla i o „młodych dorosłych”, z humorem opowiadający o rozterkach dorastania, nastoletnich eksperymentach i miłosnych zawodach. Krytycy przyjęli film z entuzjazmem, chwaląc go za aktorstwo i szczerość przekazu.

Film oparty jest na podstawie powieści Phoebe Gloeckner okrzykniętej jednym z najszczerszych, brutalnie prawdziwych, szokujących, czułych i pięknych portretów dorastania dziewczyny w Ameryce. Ważną częścią filmu są sekwencje animowane, za które odpowiada islandzka artystka Sara Gunnarsdottir.

Jedna z najbardziej oryginalnych i szczerych opowieści o dojrzewaniu i seksualności nastolatków. Kulturalnie Po Godzinach

Marielle Heller zrobiła bardzo przemyślany, dojrzały i feministyczny film, który pomimo mocnego wydźwięku jest też bardzo subtelny. Katarzyna Koczułap, Na Ekranie

| Based on the critically acclaimed graphic novel by Phoebe Gloeckner. Like most teenage girls, Minnie Goetze (Bel Powley) is longing for love, acceptance and a sense of purpose in the world. Minnie begins a complex love affair with her mother's (Kristen Wiig) boyfriend, "the handsomest man in the world," Monroe (Alexander Skarsgård). What follows is a sharp, funny and provocative account of one girl's sexual and artistic awakening, without judgment.

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2016,
tydzień 4: Świat młodych
.


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share