kpb

Sławetny: agent sekretny

tytuł oryginalny: Anacleto: Agente Secreto

reżyseria: Javier Ruiz Caldera
aktorzy: Imanol Arias, Quim Gutiérrez, Carlos Areces, Alexandra Jiménez, Rossy de Palma

czas trwania: 97 min.
produkcja: Hiszpania 2015

info: 16. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Nagroda Goya 2016: najlepsze efekty specjalne

Javier Ruiz Caldera (Straszny hiszpański film) bierze na warsztat jeden z popularnych do dziś komiksów z lat 60. XX wieku autorstwa Manuela Vázqueza i z rozmachem przenosi go na duży ekran, zastępując rysunkowe postacie aktorami.

Adolfo (Quim Gutiérrez) odkrywa, że jego ojciec (Imanol Arias) jest słynnym agentem, Sławetnym. Ma nadzieję, że ta rewelacja zmieni jego życie, które nie jest specjalnie fascynujące, szczególnie po tym, jak opuściła go narzeczona, Katia (Alexandra Jiménez). Adolfo wyrusza z ojcem w akcję przeciwko Vazquezowi (Carlos Areces), groźnemu przestępcy, którego celem jest zgładzenie agenta.

Znakomicie dobrana obsada filmu: Imanol Arias (Papierowe ptaki, Kwiat mego sekretu, Labirynt namiętności), Quim Gutiérrez (Wielka hiszpańska rodzina, Kuzyni, GranatowyPrawieCzarny), Alexandra Jiménez (Jak być normalną, Wiedźmy z Zugarramurdi), Carlos Areces (Ta noc jest moja, Przelotni kochankowie), Berto Romero (Jak zostać Katalonką, Straszny hiszpański film) i niezawodna Rossy de Palma (Kika, Zwiąż mnie!, Kobiety na skraju załamania nerwowego) gwarantują świetną rozrywkę. Atutem filmu jest wartka akcja i spektakularne efekty specjalne, które zostały wyróżnione nagrodą Goya hiszpańskiej Akademii Sztuki Filmowej.

Pokaz w ramach 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.


ZWIASTUN (z polskimi napisami):

Bookmark and Share