kpb

Zabłąkani

tytuł oryginalny: Perdiendo el Norte

reżyseria: Nacho G. Velilla
aktorzy: Yon González, Blanca Suárez, Úrsula Corberó, Javier Cámara, José Sacristán, Miki Esparbé, Carmen Machi, Julián López, Malena Alterio, Arturo Valls

czas trwania: 102 min.
produkcja: Hiszpania 2015

Kryzys gospodarczy dał się wszystkim we znaki. Również młodym ludziom, którzy, nie mogąc znaleźć pracy w Hiszpanii, wyruszyli do różnych krajów Europy z nadzieją na zarobienie pieniędzy.

Hugo (Yon González) i Braulio (Julián López), obaj z wyższym wykształceniem, po obejrzeniu programu telewizyjnego Hiszpanie w świecie wyobrażają sobie niemal idealny obraz Niemiec. Pełni wiary we własne możliwości jadą do Berlina. Na miejscu okazuje się, że nic nie jest ani tak piękne, ani tak łatwe, jak wyglądało w telewizji. Ich droga do sukcesu staje się koszmarem, niepozbawionym jednak elementów satyrycznych.

Nacho G. Velilla (Fuera de carta), stworzył ujmującą komedię, która zdobyła serca hiszpańskiej publiczności. W obsadzie Carmen Machi (Jak zostać Baskiem, Jak zostać Katalonką) Javier Cámara (Porozmawiaj z nią, Złe wychowanie) i znakomity José Sacristán (Madrid, 1987, Magical Girl) w roli doświadczonego emigranta, który „oświeca” młodych tułaczy, jak żyć.

Pokaz w ramach 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.


ZWIASTUN (z polskimi napisami):

Bookmark and Share