kpb

Moje córki krowy (These Daughters of Mine)

tytuł oryginalny: Moje córki krowy / These Daughters of Mine

reżyseria: Kinga Dębska
aktorzy: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Łukasz Simlat, Małgorzata Niemirska

czas trwania: 88 min.
produkcja: Polska 2015
premiera: 2016-01-08
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2016: nagroda publiczności, najlepszy scenariusz
- 6 nominacji: najlepszy film, najlepsza główna rola kobieca - Agata Kulesza i Gabriela Muskała, najlepsza główna rola męska - Marian Dziędziel, najlepsza drugoplanowa rola męska - Marcin Dorociński, najlepszy montaż
Festiwal Filmowy w Gdyni 2015: Nagroda Publiczności, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
Ann Arbor Film Festival 2015: Nagroda Publiczności


Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci.  

W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę (Ida, Róża, Sala samobójców, serial Krew z krwi), Gabrielę Muskałę (Wymyk, Być jak Kazimierz Deyna, Chce się żyć, Krew z krwi 2) i Mariana Dziędziela (Pod Mocnym Aniołem, Pani z przedszkola).

Partnerują im Marcin Dorociński (Obława, Jack Strong), Małgorzata Niemirska (Zbliżenia) oraz Łukasz Simlat (Wymyk, Pani z przedszkola). Moje córki krowy wzbudziły zachwyt krytyków i aplauz publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, która przez ponad pięć minut po premierze oklaskiwała film na stojąco.

Marta (Kulesza) odniosła sukces w życiu, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (w tej roli debiutująca Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Niemirska) zmusza je do wspólnego działania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Moje córki krowy
to ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych.


Moim marzeniem jest takie skonstruowanie tego filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany.
- Kinga Dębska, reżyserka.| These Daughters of Mine is a warm, funny, very honest and touching story of sisterly love. Three awards at the Polish Film Festival in Gdynia. A 40-year old actress (single and strong, yet lonely), her sister (an emotionally unstable schoolteacher whose married-with-kids life appears more orderly) and their domineering father, who gradually loses control over his family due to his wife's sudden illness and his own health troubles; these are the three individuals at the heart of this film, a touching story about the strength of family ties in a situation of imminent danger.


Wcześniej w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2016, tydzień 8: Świat pełen śmiechu i łez.
 Sylwestrowej Nocy Filmowej 2015/2016 oraz Letnie Tanie Kinobranie 2017,
tydzień 7: Życie rodzinne
.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share