kpb

Baranki w niemym kinie I: Historia kina - warsztaty ze Sztukolotnią (17. FFN)


info: Baranki Dzieciom

17. Festiwal Filmu Niemego // Silent Film Festival zaprasza na
BARANKI W NIEMYM KINIE I: HISTORIA KINA - warsztaty ze Sztukolotnią

niedziela, 4 grudnia 2016, godz. 11.00 - 12.00Czym jest camera obscura? Jak działa? Jak poruszyć Ptaszka w Klatce i jak stworzyć krótką animację używając gramofonu? Poznamy sposoby wprawiania obrazów w ruch i proste metody, którymi do dziś posługują się twórcy. Skonstruujemy optyczne urządzenia wykorzystywane przez pionierów kina (camera obscura, zeotrop, animacja poklatkowa).

Warsztaty artystyczne Sztukolotnia to oryginalne zajęcia dla dzieci inspirowane wybranymi problemami zaczerpniętymi z kultury. Eksperymentując, maluchy dokonują ważnych odkryć, rozwijają wyobraźnię i poznają świat sztuki i techniki.

Sztukolotnię tworzą:
Justyna Sławik
Justyna Mazur

warsztaty-sztukolotnia.blogspot.com

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku do 6 do 12 lat.


Po warsztatach zapraszamy na drugie spotkanie:
MUZYKA W NIEMYM KINIE


Wydarzenie towarzyszące 17. edycji Festiwalu Filmu Niemego.


W dniach 1-4 grudnia zapraszamy na 17. Festiwal Filmu Niemego - wyjątkowe wydarzenie muzyczno-filmowe, które przypomina lata świetności kina sprzed epoki dźwięku i dowodzi, że współczesna publiczność chce je odkrywać na nowo. Motywem przewodnim tegorocznej edycji przypadającej w 120. rocznicę pierwszego pokazu filmowego na ziemiach polskich, są Podróże, zarówno w czasie jak i w przestrzeni.  Muzykę do filmów wykonają na żywo uznani artyści.


Pokaz w ramach cyklu Baranki Dzieciom.


(fot. Emilian Aleksander Incendo || 15. Festiwal Filmu Niemego)

Bookmark and Share