kpb

Ma Ma

tytuł oryginalny: Ma Ma

reżyseria: Julio Medem
aktorzy: Penélope Cruz, Luis Tosar, Asier Etxeandia, Ciro Miró, Mónica Sagrera

czas trwania: 111 min.
produkcja: Hiszpania 2015
premiera: 2015-12-04
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

3 nominacje do Hiszpańskich Nagród Filmowych Goya 2016: najlepsza aktorka - Penélope Cruz, najlepsza muzyka - Alberto Iglesias, najlepsza charakteryzacja 

Penélope Cruz - laureatka Oscara za Vicky Cristina Barcelona, muza Pedro Almodóvara i Woody’ego Allena - debiutuje jako producentka, kreując w filmie Ma Ma - jak sama podkreśla - najbardziej złożoną, a zarazem najpiękniejszą rolą w karierze. Za kamerą Julio Medem (Lucia i seks, Kochankowie z kręgu polarnego), specjalizujący się w zmysłowych kobiecych portretach, który określa swoje dzieło jako „hymn na cześć życia, dramat przepełniony światłem i miłością”.

Magda (Cruz), nauczycielka i matka 10-letniego chłopca, musi stawić czoło dramatycznej diagnozie. Wykryto u niej raka piersi. Jednak kobieta nie zamierza się poddawać, a choroba paradoksalnie wyzwala w niej zupełnie nowe pokłady energii, humoru i odwagi, które gruntownie zmieniają życie jej samej i jej najbliższych.

Penélope Cruz partneruje wybitny hiszpański aktor, trzykrotny laureat Nagrody Goya - Luis Tosar (Boskie jak diabli, Słodkich snów).

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2016,
tydzień 7: Świat według kobiety.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share