kpb

Baranek Shaun

tytuł oryginalny: Shaun the Sheep Movie

reżyseria: Mark Burton, Richard Starzack

czas trwania: 85 min.
produkcja: Wielka Brytania/Francja 2015
premiera: 2015-02-13

info: Kinobranie dla dzieci

Najnowsza animacja legendarnej wytwórni Aardman, twórców Uciekających kurczaków i Wallace'a i Gromita.

Niepokorny, skory do pakowania się w tarapaty, baranek Shaun pod nieobecność gospodarza wybiera się na wycieczkę do miasta.

Wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfituje w wiele przygód i niebezpieczeństw, czyhających w metropolii na nieznające świata zwierzęta.

Baranek Shaun po raz pierwszy pojawił się w drugoplanowej roli w filmie o przygodach Wallace'a i Gromita, gdzie był jedną z uprowadzonych owiec. W 2006 roku stał się bohaterem własnego serialu. Zyskał sławę, nie wypowiadając ani jednego słowa. Inspiracją do stworzenia postaci Shauna był słynny komik i gwiazda kina niemego - Buster Keaton. 

Mimo że współczesna animacja została zdominowana przez technologię cyfrową, Shaun i jego stado są nadal animowani w tradycyjny - poklatkowy sposób. Taka forma animacji polega na tworzeniu ruchomych obrazów za pomocą klatek będących zdjęciami.

„Najmłodsi znajdą tu dużo slapstickowego, bardzo dobrze zaaranżowanego humoru, wartką akcję i sympatycznych bohaterów. Dorośli docenią zaś sporo inteligentnych pomysłów, liczne odwołania filmowe (chociażby do Skazanych na Shawshank) i nienaganne tempo.” (Jędrzej Dudkiewicz, Wirtualna Polska)

Film bez dialogów. | No dialogues.


Pokaz w ramach:
Kinobranie dla dzieci 2015.

POKAZY POLECAJĄ:
 

CzasDzieci.pl

(także: GDZIE BARANY? Z wiosenną wizytą w Pałacu, 2015)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share