kpb

Serce, serduszko (The Heart and the Sweetheart)

tytuł oryginalny: Serce, serduszko

reżyseria: Jan Jakub Kolski
aktorzy: Marysia Blandzi, Julia Kijowska, Marcin Dorociński, Borys Szyc, Gabriela Muskała, Franciszek Pieczka, Maja Komorowska

czas trwania: 116 min.
produkcja: Polska 2014
premiera: 2014-11-21

info: Letnie Tanie Kinobranie // with EN subtitles

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia" Września 2015: Nagroda "Jańcio Wodnik" za największe odkrycie festiwalu - Maria Blandzi
Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce Chicago 2014: Nagroda Krytyków Chicagowskich

Serce, Serduszko w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego to opowieść o wolności, przyjaźni i wierze w marzenia.

Maszeńka marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a w ślad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę od Bieszczad aż do Gdańska, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. Ścigane listem gończym przez policję, napotykają na swojej drodze mnóstwo dziwnych postaci, które pomagają dziewczynce spełnić marzenia. Maszeńki szuka też jej ojciec, który musi na nowo odnaleźć drogę do serca córki i odmienić swoje życie.

W filmie występują między innymi: Marcin Dorociński (Róża, Lęk wysokości), Julia Kijowska (Pod Mocnym Aniołem, Drogówka), Borys Szyc (Wojna polsko-ruska), Maja Komorowska (Katyń, Popiełuszko), Franciszek Pieczka (Jasminum, Historia kina w Popielawach) oraz Gabriela Muskała (Chce się żyć). Główną rolę zagrała debiutująca na wielkim ekranie - Marysia Blendzi.

Reżyser o filmie: Serce, Serduszko jest projektem świetlistym, jasnym, nasyconym ciepłem i poczuciem humoru. Wierzę, że na ten film przyjdzie do kina cała rodzina: dziadkowie, rodzice, dzieci. Lubię przemawiać z ekranu przez bohaterów dziecięcych – bez minoderii i puszczania oka, bo to się nie opłaci. Dziecko z filmu przemówi do dziecka w kinie tylko wtedy, kiedy głos z ekranu zabrzmi szczerze i naturalnie. To pewne.

Fanpage filmu: https://www.facebook.com/serceserduszkofilm


| A road film and modern-day fairy tale about dreams, courage and a meeting of two women, one an adult and the other a child, who long for love.

The story of a little girl living in an orphanage in Bieszczady; she dreams of getting into ballet school. She runs away from the orphanage to travel across Poland to Gdańsk in time for the entrance exams, taking a trusted teacher along on the journey.

The cast includes Maja Komorowska, Marcin Dorociński, Franciszek Pieczka and Borys Szyc.

The film will be shown with English subtitles.   


Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2015,
tydzień 4: Śmiech i łzy.ZWIASTUN:

Bookmark and Share