kpb

Bardzo poszukiwany człowiek

tytuł oryginalny: A Most Wanted Man

reżyseria: Anton Corbijn
aktorzy: Philip Seymour Hoffman, Rachel McAdams, Willem Dafoe, Robin Wright

czas trwania: 121 min.
produkcja: Wielka Brytania/USA/Niemcy 2014
premiera: 2014-08-08

info: Letnie Tanie Kinobranie

National Board of Review 2014: jeden z 10 najlepszych filmów niezależnych roku

Oparty na słynnym bestsellerze Johna le Carré błyskotliwy thriller szpiegowski w reżyserii Antona Corbijna, twórcy Control oraz Amerykanina.

Ostatnia główna rola Philipa Seymoura Hoffmana (nagrodzonego Oscarem za Capote), któremu na ekranie towarzyszą Rachel McAdams (O północy w Paryżu), Willem Dafoe (Grand Budapest HotelŁowca) i Robin Wright (Kongres).

Do Hamburga nielegalnie przedostaje się Issa, młody, skrajnie wycieńczony Czeczen. Jego przyjazd natychmiast wzbudza niepokój niemieckiego oraz brytyjskiego kontrwywiadu. Tajemniczy mężczyzna rości sobie bowiem prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej przed laty w prywatnym banku. Służby podejrzewają przybysza o wspieranie terroryzmu. W przygotowanej prowokacji swoje role do odegrania będą mieli nie tylko agenci. Do rozgrywki przystąpią także młoda idealistka, prawniczka Annabel i leciwy bankier, który jako jedyny może znać prawdę o pochodzeniu pieniędzy. Czy Issa jest ofiarą opresyjnego systemu, czy śmiertelnie groźnym terrorystą, którego kolejny ruch może okazać się tragiczny w skutkach? Rozpoczyna się walka wywiadów i wyścig, którego stawką jest międzynarodowe bezpieczeństwo.

Philip Seymour Hoffman o filmie: „Film opowiada o wielu rzeczach, m.in. o tym, jak różne państwa usiłują sobie radzić z kwestią terroru. To także portret człowieka, który usiłuje robić to, co uważa za słuszne, trzymać się pewnych zasad. I który płaci za to wysoką cenę”.

„Intensywny, klimatyczny thriller szpiegowski!” The Wall Street Journal
„Jedna z najlepszych ról Philipa Seymoura Hoffmana.” indieWIRE
Perfekcyjne skonstruowany thriller,
niepokojący, klaustrofobiczny i ścinający krew w żyłach.”
Los Angeles Times
„Po prostu wspaniały.” Rolling Stone


| When a half-Chechen, half-Russian, brutally tortured immigrant turns up in Hamburg's Islamic community, laying claim to his father's ill-gotten fortune, both German and US security agencies take a close interest: as the clock ticks down and the stakes rise, the race is on to establish this most wanted man's true identity - oppressed victim or destruction-bent extremist?

Based on John le Carré's novel, A Most Wanted Man is a contemporary, cerebral tale of intrigue, love, rivalry, and politics that prickles with tension right through to its last heart-stopping scene.


Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2015,
tydzień 5: Światło i mrok.ZWIASTUN:

Bookmark and Share