kpb

Blue Highway

tytuł oryginalny: Blue Highway

reżyseria: Kyle Smith
aktorzy: Kerry Bishé, Dillon Porter

czas trwania: 71 min.
produkcja: USA 2013
premiera: 2014-03-07

info: Letnie Tanie Kinobranie

American Film Festival Wrocław 2013

Blue Highway
to kino drogi w najlepszym wydaniu.

On, ona i Ford Explorer z dmuchanym materacem. Wystarczy wsiąść do auta z Kerry i Dillonem i dać się ponieść filmowej trasie przez Stany Zjednoczone, od Alabamy po Los Angeles.


Dillon rozpoczyna właśnie nowe życie w Kalifornii. Kerry towarzyszy mu w drodze z Alabamy do nowego domu. Lubią swoje towarzystwo i zanim będą zmuszeni rozstać się na dłużej odbywają nieśpieszną podróż szlakiem ulubionych filmów. Wolni, szczęśliwi, spontaniczni zatrzymują się po drodze pod byle pretekstem. Odkrywają Stany i siebie nawzajem. Romans przeplata się z czarnym humorem i absurdalnymi sytuacjami. Ich Ameryka to nieskończony plan filmowy, pełen kadrów znanych z kinowego kanonu, który dzięki entuzjazmowi i niezobowiązującej atmosferze aranżowanej przez głównych bohaterów zauroczy nas od nowa.

Drugi film Kyle'a Smitha, którego debiutancka, godzinna komedia futbolowa Indycze rozgrywki (Turkey Bowl) została bardzo dobrze przyjęta na festiwalu SXSW w 2011 roku. Serwis indiewire.com określił wtedy reżysera jako „następcę Roberta Altmana”.

Główną rolę żeńską w filmie gra wschodząca gwiazda kina amerykańskiego Kerry Bish (ur. 1984, Nowa Zelandia) najbardziej znana z roli Lucy Benet w serialu Hoży doktorzy (Scrubs).

To film z gatunku rozkosznych, dający widzowi niebywałą przyjemność delektowania się każdą sceną. A zarazem Blue Highway jest pięknym listem do X Muzy, wysłanym przez jej wiernego fana, który razem z swoimi bohaterami ruszył w podróż po Stanach, by zobaczyć, gdzie kręcono jego ukochane filmy.” Jacek Sobczyński

„Kyle Smith dociska gaz do dechy. Wraz z usadowionymi na tylnym siedzeniu Davidem Lynchem i Wimem Wendersem zabiera nas w podróż między Paris, Texas, a Twin Peaks, szczerą autobiografią, a kinofilską igraszką.” Piotr Czerkawski

Chłopak, dziewczyna i droga przez Stany szlakiem ich ulubionych filmów. Bez dzikich pościgów ani wydumanych rozmów o sensie życie, za to z dużą porcją zabawnych dialogów i anegdot, niejednokrotnie zaczerpniętych z życia grających tu aktorów. Bohaterowie Blue Highway tak skutecznie zagadują swoje emocje, że nie wiemy już co ich łączy, a co połączyć może.” Adam Kruk

| A couple goes on a cross-country road trip from North Carolina to Los Angeles. Along the way they visit filming locations for some of their favorite movies while they fall in and out of love.

Film prezentowany w cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2014, 
tydzień 3: Szaleństwa młodości.


ZWIASTUN:
TEASER:

Bookmark and Share