kpb

Bob Marley & The Wailers live at Westfalen Stadium

tytuł oryginalny: Bob Marley & The Wailers Live At Westfalen Stadium

czas trwania: 120 min.
produkcja: Niemcy 1980
premiera: 2014-02-07

Bob Marley & The Wailers Live At Westfalen Stadium to zapis historycznego koncertu króla reggae z 12 czerwca 1980 roku w Dortmundzie, który był częścią europejskiego tournée promującego płytę Uprising.

Trasa ‘The Tuff Gong Uprising Tour’ rozpoczęła się 30 maja 1980 roku w Zurychu na stadionie Hallen. Trwała blisko 6 tygodni. Muzycy zagrali blisko 36 koncertów w 13 krajach, dla ponad miliona fanów. Opanowali wówczas całą Europę, a punktem kulminacyjnym był koncert we Włoszech, na stadionie San Siro w Mediolanie, na który przybyło ponad 120 tys. osób, co wówczas było absolutnym rekordem frekwencyjnym.

‘The Tuff Gong Uprising Tour’ była ostatnią trasą koncertową po Europie przed śmiercią Marleya. Występ na Westfalen Stadium ukazuje znakomitą formę muzyków wyrażoną w 20 nawiększych przebojach grupy z dwoma niezwykle długimi bisami. W czasie koncertu wykonano między innymi takie hity jak: I Shot The Sheriff; Positive Vibration; War; No Woman No Cry; Redemption Song; Work; Could You Be Loved; Get Up, Stand Up.

Pokaz specjalny: Marleyki w Kinie Pod Baranami.

Bookmark and Share