kpb

Przygody Błękitnego Rycerzyka + warsztaty florystyczne


info: Baranki Dzieciom

PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA - zestaw bajek, 41'
+ warsztaty florystyczneROMANTYCZNA PRZYGODA

reż. Lechosław Marszałek, Polska 1963, 10’
Błękitny Rycerzyk walczy z groźnym Pająkiem. Dostaje się do niewoli. Wyzwala go wierny mu Konik Polny. Wspólnie uwalniają z niewoli u Pająka Królową Pszczół.

GIERMEK
reż. Stanisław Dülz, Polska 1964, 10’
Giermek Błękitnego Rycerzyka trafia do karczmy, w której przegrywa wszystkie pieniądze w grze w kości z nieuczciwym hersztem opryszków. Przybywa Błękitny Rycerzyk, ratuje swojego Giermka i rozprawia się z opryszkami.

KARAWANA
reż. Edward Wątor, Polska 1964, 10’
Zbójcy napadają na przemierzającą pustynię karawanę. Giermek Błękitnego Rycerza staje w obronie napadniętych. Do walki z opryszkami włącza się Błękitny Rycerzyk i wymierza złoczyńcom sprawiedliwość.

CZARNOKSIĘŻNIK
reż. Stanisław Dülz, Polska 1964, 11’
Wysłany po wodę Giermek Błękitnego Rycerzyka spotyka Czarnoksiężnika, który poddaje go działaniom czarów i dlatego Giermek wraca do swego pana z pustym dzbanem.

 

Warsztaty florystyczne dla dzieci to nowatorska odmiana zajęć plastycznych, inspirujących dzieci do poznawania świata przyrody. Dzieci, stykając się z żywym materiałem roślinnym, mają okazję nauczyć się staranności i dbałości o rośliny. Na warsztatach będą poznawać kwiaty, wąchać je, dotykać, oglądać jak są zbudowane. Zajęcia poprowadzi Anna Karlińska - absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

Bookmark and Share