kpb

Zaślepiona

tytuł oryginalny: Flying Blind

reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz
aktorzy: Helen McCrory, Najib Oudhiri, Kenneth Cranham, Tristan Gemmil, Sherif Eltayeb

czas trwania: 93 min.
produkcja: Wielka Brytania 2012
premiera: 2013-05-24

info: Letnie Tanie Kinobranie

Zaślepiona to pełna napięcia historia miłości kobiety w średnim wieku do dużo młodszego studenta z Algierii. Film o  miłości, namiętności, uprzedzeniach i obsesjach.

Frankie, główna bohaterka odnosi sukcesy jako inżynier lotniczy projektując dla wojska bezzałogowe samoloty - drony. Wszystko w jej życiu jest poukładane, do czasu kiedy poznaje dużo młodszego od siebie studenta Kahila. Wzajemna fascynacja przeradza się w namiętny romans.

Frankie i Kahil udaje się pogodzić różnice wieku i stylu życia do czasu, kiedy do drzwi Frankie pukają służby bezpieczeństwa informując ją, że Kahil nie musi być tym, za kogo się podaje. Wplątana w świat podejrzeń i oskarżeń postanawia na własną rękę dowiedzieć się prawdy. Jej obawy i lęki wracają ze zdwojoną siłą. A prawda nie jest taka prosta, jak byśmy chcieli.

Zaślepiona to brytyjski debiut młodej polskiej reżyserki Katarzyny Klimkiewicz, której wcześniejszy film, krótki metraż Hanoi - Warszawa zdobył w 2010 roku Europejską Nagrodę Filmową.

Reżyserka o filmie: „Zainspirowała mnie przede wszystkim Frankie - główna postać. To silna, przebojowa kobieta, która świetnie sobie radzi w męskim świecie. Jest pewna siebie i nigdy nie odpuszcza. (...) Podobały mi się te mroczne aspekty, ta niejednoznaczność jej związku z Kahilem, który pojawia się w życiu Frankie znikąd. (...) Ponadto czułam, że istnieje interesująca analogia między intymną historią, a szerszym światem polityki”.

| Frankie (Helen McCrory, Skyfall) is in her forties, ambitious and successful. Shes never married, and is completely in control of every part of her life. Her closest relationship is with her father, who worked as an engineer on Concorde. But her life changes forever when she embarks on a passionate affair with Kahil, a French/Algerian aerospace student, twenty years younger than her.

Film prezentowany w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2014, 
tydzień 7: Tydzień zwany pożądaniem.


TRAILER:

Bookmark and Share