kpb

Bejbi blues

tytuł oryginalny: Bejbi blues

reżyseria: Kasia Rosłaniec
aktorzy: Magdalena Berus, Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki, Michał Trzeciakowski, Magdalena Boczarska, Renata Dancewicz, Danuta Stenka, Jan Frycz, Katarzyna Figura, Mateusz Kościukiewicz, Martyna Grzenkowicz, Martyna Nowak

czas trwania: 98 min.
produkcja: Polska 2012
premiera: 2013-01-04

info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Berlinie 2013: Kryształowy Niedźwiedź, najlepszy film sekcji Generation 14plus
Off Plus Camera Kraków 2013: Nagroda Główna, Konkurs Polskich Filmów Fabularnych


Kasia Rosłaniec, reżyserka przebojowych i wielokrotnie nagradzanych Galerianek, przedstawia historię 17-latki, która zostaje matką. Bejbi blues to kolejny - po Sali samobójców - wnikliwy, poruszający, ale też nie pozbawiony humoru, portret pokolenia młodych Polaków. Generacji facebooka, smsów, chatów i blogów internetowych.

17-letnia Natalia (Magdalena Berus) urodziła dziecko. Ale to wcale nie była „wpadka”. Natalia ciążę zaplanowała. Razem ze swoim chłopakiem Kubą (Nikodem Rozbicki) próbują podołać obowiązkom rodziców, choć sami jeszcze na dobre nie dorośli.

W obsadzie, podobnie jak w Galeriankach, Kasia Rosłaniec postawiła na młodych debiutantów. Natalię zagrała niezwykle utalentowana Magdalena Berus, która po roli w Bejbi blues wystąpiła u boku Jakuba Gierszała w filmie Jacka Borcucha Nieulotne. Wspierają ją inne młode talenty - Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki i Michał Trzeciakowski. Obsadę uzupełniają gwiazdy: Magdalena Boczarska (Różyczka), Mateusz Kościukiewicz (Wszystko, co kocham), Katarzyna Figura (Yuma), Renata Dancewicz (Pułkownik Kwiatkowski), Danuta Stenka (PitBull) i Jan Frycz (80 milionów).

Na przebojowej ścieżce dźwiękowej Bejbi blues m.in.: Die Antwoord, Anna Patrini, Cyberpunkers, Steve Aoki ft. Beetroots, Gypsy Pill, Gówno, Dick4Dick i Liroy.

Światowa premiera filmu miała miejsce podczas jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez poświęconych kinematografii - MFF w Toronto 2012.

„Energetyczny i poruszający” Piers Handling, dyrektor Toronto International Film Festival

„Po kontrowersyjnym debiucie, polska reżyserka Kasia Rosłaniec dzieli się z nami swoim niepokojącym i szczerym spojrzeniem na kwestie nastoletnich ciąż.”
Todd Brown, TWITCH

„Młodzi aktorzy urzekają naturalnością, a finałowa scena elektryzuje.” Boyd van Hoeij, Variety

Film prezentowany w cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2013,
tydzień 8: Czas młodości
.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share