kpb

Drzewo życia (2011)

tytuł oryginalny: The Tree of Life

reżyseria: Terrence Malick
aktorzy: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain

czas trwania: 138 min.
produkcja: USA 2011

info: Letnie Tanie Kinobranie

Zdobywca Złotej Palmy na MFF w Cannes 2011
3 nominacje do Oscara 2012 - najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia - Emmanuel Lubezki

Hymn na cześć życia autorstwa legendarnego reżysera, Terrence’a Malicka (Cienka czerwona linia). Bezkompromisowa, odważna, piękna wizja filmowa. Drzewo życia przenosi nas w czasie aż do początków kosmosu.  

Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć. Chłopak zaczyna swoją drogę wiodącą ku dorosłości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia. Jack staje się zagubioną duszą w nowoczesnym świecie. Jedynym sposobem na wydostanie się z pułapki  będzie znalezienie odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o sens wiary i powód naszej egzystencji. Będzie to wymagało podróży do najodleglejszych miejsc w czasie i przestrzeni - miejsc, w których nie był jeszcze nikt.

W filmie wystąpił duet najlepszych aktorów naszych czasów (Brad Pitt i Sean Penn), któremu towarzyszy znakomita Jessica Chastain (nominowana do Oscara za rolę w Służących).

„To arcydzieło (...)” Janusz Wróblewski, Polityka

 

| The impressionistic story of a Texas family in the 1950s. The film follows the life journey of the eldest son, Jack, through the innocence of childhood to his disillusioned adult years as he tries to reconcile a complicated relationship with his father (Brad Pitt). Jack (played as an adult by Sean Penn) finds himself a lost soul in the modern world, seeking answers to the origins and meaning of life while questioning the existence of faith.

 


Film prezentowany w ramach festiwalu
Letnie Tanie Kinobranie 2020: tydzień 3. T jak tajemnica

 

Wcześniej w ramach Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 4: Odkrywanie tajemnic.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share