kpb

Drzewo życia (2011)

tytuł oryginalny: The Tree of Life

reżyseria: Terrence Malick
aktorzy: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain

czas trwania: 138 min.
produkcja: USA 2011

Zdobywca Złotej Palmy na MFF w Cannes 2011
3 nominacje do Oscara 2012 - najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia - Emmanuel Lubezki

Hymn na cześć życia autorstwa legendarnego reżysera, Terrence’a Malicka (Cienka czerwona linia). Bezkompromisowa, odważna, piękna wizja filmowa. Drzewo życia przenosi nas w czasie aż do początków kosmosu.  

Jack żyje wraz z dwójką braci oraz rodzicami w szczęśliwym domu. Rodzice otaczają go opieką i troską, a świat wydaje się być dla niego wspaniałym miejscem. Do tego z pozoru idealnego świata zaczynają jednak docierać mroczne aspekty życia takie jak choroba, cierpienie i śmierć. Chłopak zaczyna swoją drogę wiodącą ku dorosłości i przekonuje się, że w miejsce sielanki i beztroski przychodzi mu zmierzyć się z labiryntem dorosłego życia. Jack staje się zagubioną duszą w nowoczesnym świecie. Jedynym sposobem na wydostanie się z pułapki  będzie znalezienie odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania o sens wiary i powód naszej egzystencji. Będzie to wymagało podróży do najodleglejszych miejsc w czasie i przestrzeni - miejsc, w których nie był jeszcze nikt.

W filmie wystąpił duet najlepszych aktorów naszych czasów (Brad Pitt i Sean Penn), któremu towarzyszy znakomita Jessica Chastain (nominowana do Oscara za rolę w Służących).

„To arcydzieło (...)” Janusz Wróblewski, Polityka

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 4: Odkrywanie tajemnic.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share