kpb

Misiaczek

tytuł oryginalny: Teddy Bear

reżyseria: Mads Matthiesen
aktorzy: Kim Kold, Elsebeth Steentoft, Lamaiporn Sangmanee Hougaard

czas trwania: 92 min.
produkcja: Dania 2012
premiera: 2012-09-07

OFF PLUS CAMERA 2012: zwycięzca Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”
MFF w Sundance 2012: Nagroda Główna dla najlepszego reżysera filmu nieamerykańskiego


Jedyne, czego pragnie Dennis, to znaleźć prawdziwą miłość. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, bo... Dennis jest chorobliwie nieśmiały. Co z tego, że jest kulturystą i wygląda jak Schwarzenegger w najlepszych latach, kiedy wobec kobiet czuje się bezradny? W dodatku ma nadopiekuńczą matkę, która nie zniosłaby innej kobiety u jego boku.

Kiedy brat matki poślubia piękną dziewczynę z Tajlandii, Dennis postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i też się tam wybrać. Wydaje mu się, że w gorącym, egzotycznym kraju będzie miał więcej szczęścia do kobiet niż w zimnej Danii.

Reżyser o filmie: Misiaczek opowiada o tym, jak to jest czuć się outsiderem. Zawsze kręciło mnie portretowanie ludzi, którzy nie do końca pasują do społeczeństwa. Jakie nasze uprzedzenia wychodzą z ukrycia, kiedy patrzymy na wytatuowanego, muskularnego olbrzyma? (...) Na pewno nie spodziewalibyśmy się wrażliwej, zahamowanej emocjonalnie jednostki, podatnego na zranienie, uczuciowego człowieka, bardzo przywiązanego do matki, który ma problem z nawiązywaniem damsko-męskich relacji”.

„Ten powściągliwy dramat jest świetnie zrobiony i przyjemny w odbiorze (...).” Jimmy Martin, Slug Magazine
„Trudno oderwać wzrok od Dennisa, który jest odpowiednio grany przez prawdziwego kulturystę Kima Kolda jako wyciszony i łagodny olbrzym.” Christopher Campbell, Spout


ZWIASTUN:

Bookmark and Share