kpb

Łowcy głów

tytuł oryginalny: Hodejegerne

reżyseria: Morten Tydlum
aktorzy: Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau, Synnøve Macody Lund, Julie R. Ølgaard

czas trwania: 98 min.
produkcja: Norwegia/Niemcy 2011
premiera: 2012-06-03

Jeden z największych sukcesów europejskiego kina w 2011 roku, thriller porównywany z najlepszymi dziełami braci Coen. Adaptacja bestsellerowej powieści sensacyjnej Jo Nesbø, którego twórczość dorównuje popularnością szlagierom Stiega Larssona.

Główny bohater filmu Roger (Aksel Hennie) zdaje się mieć wszystko, o czym 30-letni mężczyzna mógłby marzyć - jest najlepszym norweskim headhunterem, ma przepiękną żonę prowadzącą ekskluzywną galerię oraz luksusową willę. Sęk w tym, że - aby wieść wystawne życie - Roger musi od czasu do czasu uzupełniać zasoby finansowe wymyślnymi kradzieżami dzieł sztuki. Pewnego dnia żona przedstawia mu przystojnego klienta Clasa Greve’a (znany z serii Gra o tron Nikolaj Coster-Waldau), który dzięki intratnej posadzie w koncernie elektronicznym, wszedł w posiadanie drogocennego obrazu. Planując perfekcyjny napad na rezydencję Greve’a, Roger nie przypuszcza nawet, że trafił na wyjątkowo trudnego i przebiegłego przeciwnika.

Łowcy głów to najnowszy film Mortena Tylduma, twórcy przebojowego komediodramatu Kumple.

Reżyser o filmie: „Chciałem, żeby Łowcy głów bawili, ale też poruszali i prowokowali do refleksji. Film opowiada wspaniałą historię, która na przemian śmieszy i budzi grozę. To ten rodzaj filmu, który ma ambicję, żeby pozostać w głowach widzów dłużej, niż tylko do momentu kiedy popcorn zostanie zjedzony”.

Łowcy głów to genialne nawiązanie do Ściganego, przykład kina sensacyjnego o wyjątkowym dowcipie. Reżyser przejawia niezwykły talent do kreowania emocjonujących scen akcji. (...) Hennie, idealnie obsadzony w głównej roli, przypomina raz Golluma, a innym razem Bustera Keatona, gdy błyskotliwie wychodząc obronną ręką z jednych tarapatów, ląduje w kolejnych” indieWIRE

„Gwarantowany hit, a w przyszłości blockbuster w hollywoodzkich rękach. Zabójcze tempo, świetne zdjęcia i obfitująca w zaskakujące przewrotki intryga” Screen Daily


ZWIASTUN:

Bookmark and Share