kpb

Margaret

tytuł oryginalny: Margaret

reżyseria: Kenneth Lonergan
aktorzy: Anna Paquin, Mark Ruffalo, Matt Damon, Matthew Broderick, Olivia Thribly

czas trwania: 150 min.
produkcja: USA 2011
premiera: 2012-08-10

Najnowszy film reżysera głośnego Możesz na mnie liczyć, Kennetha Lonergana, z rewelacyjną Anną Paquin w roli głównej.

17-letnia dziewczyna z Nowego Jorku staje się mimowolną sprawczynią wypadku drogowego, w którym ginie kobieta i zataja przed policją przebieg wydarzeń. Po jakimś czasie postanawia jednak odnaleźć bliskich ofiary i ujawnić prawdę, nie przypuszczając nawet, że jej decyzja wstrząśnie życiem wielu osób, a cała sprawa będzie mieć zaskakujące konsekwencje.

Znakomita obsada aktorska: Anna Paquin (Fortepian, Dzieci Ireny Sendlerowej), Matt Damon (Tożsamość Bourne’a, Prawdziwe męstwo), Matthew Broderick (Żony ze Stepford), Mark Ruffalo (Wszystko w porządku), Alison Janey (American Beauty) i Jean Reno (Leon zawodowiec). Zdjęcia są dziełem wybitnego polskiego operatora Ryszarda Lenczewskiego.  

„Od dawna chciałem zrobić ten film. Wymyśliłem sobie młodzieżowy dramat, coś à la miejski dokument. Pragnąłem skoncentrować się na tym, że życie jest słodko-gorzkie, pełne radości, ale i bólu. Główna bohaterka przekonuje się o tym w brutalny sposób. Każdy z nas uczy się tego w którymś momencie. Musimy zweryfikować swoje ideały” - mówi reżyser Kenneth Lonergan.

(także: Off Plus Camera 2012)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share