kpb

Musimy porozmawiać o Kevinie

tytuł oryginalny: We Need to Talk About Kevin

reżyseria: Lynne Ramsay
aktorzy: Tildy Swinton, John C. Reilly, Ezra Miller

czas trwania: 112 min.
produkcja: Wielka Brytania/USA 2011
premiera: 2012-01-13

info: Netia Off Camera 2016

Złote Globy 2012: nominacja - najlepsza aktorka w dramacie - Tilda Swinton
MFF w Cannes 2011: oficjalna selekcja
BFI London Film Festival 2011: najlepszy film
Europejskie Nagrody Filmowe 2011: najlepsza aktorka - Tilda Swinton
3 nominacje do Brytyjskich Nagród Filmowych BAFTA 2012: najlepszy film brytyjski, najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka 
British Independent Film Awards 2011: najlepsza reżyseria

Prowokujący thriller z magnetyczną Tildą Swinton w roli głównej. Historia oparta na motywach kontrowersyjnego bestsellera Lionel Shriver.

Film Lynne Ramsay składa się przede wszystkim z pytań, które wraz z odsłanianiem kulis tej wstrząsającej historii coraz mocniej zakorzeniają się w świadomości widza i nie chcą dać spokoju.

Choć w tej opowieści jest i ojciec, wszystko tak naprawdę rozgrywa się pomiędzy matką a synem (fenomenalne kreacje Tildy Swinton i Ezry Millera). Ich skomplikowaną relację poznajemy na przemian, gdy Kevin jest z pozoru niewinnym, kilkuletnim brzdącem oraz gdy jako nastolatek doprowadza kobietę na skraj załamania nerwowego. To właśnie dla niego Eva porzuciła zawodowe ambicje, pisanie książek zamieniając na kaszki, pieluchy i domowe zabawy. Choć Kevin każdego dnia wystawia jej instynkt macierzyński na poważną próbę. Bohaterkę poznajemy jednak w zupełnie innych okolicznościach. Zrezygnowaną, zmęczoną życiem, doświadczającą każdego dnia ostracyzmu ze strony lokalnej społeczności. A to ktoś obleje jej samochód czerwoną farbą, a to przypadkowo napotkana kobieta spoliczkuje ją, wyzywając przy tym od najgorszych. Już na początku dowiadujemy się o skutku, ale na przyczynę reżyserka tej misternie skonstruowanej historii każe nam poczekać do samego końca.

Film utalentowanej brytyjskiej reżyserki Lynne Ramsay, autorki Nazwij to snem i Morvern Callar. Obok Tildy Swinton (Michael Clayton, Jestem miłością) występują John C. Reilly (Rzeź, Godziny) i Ezra Miller (Afterschool, Another Happy Day) w tytułowej roli.


KUP BILET: TUTAJ.

środa, 4 maja 2016, godz. 18.00
po seansie spotkanie z reżyserką filmu, Lynne Ramsay

Pokaz w ramach: Netia Off Camera 2016.


(także: Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 8: Młodzi, gniewni, zbuntowani)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share