kpb

Dziennik zakrapiany rumem

tytuł oryginalny: The Rum Diary

reżyseria: Bruce Robinson
aktorzy: Johnny Depp, Amber Heard, Richard Jenkins, Aaron Eckhart, Giovanni Ribisi

czas trwania: 120 min.
produkcja: USA 2011
premiera: 2011-12-30

Tętniąca najgorętszymi rytmami karnawału „komedia na rauszu” w prestiżowej obsadzie! W roli głównej Johnny Depp!

Paul Kemp (Depp) jest rozwiedzionym pisarzem, który ma problemy z alkoholem. Mężczyzna porzuca nowojorski hałas na rzecz błogiego spokoju rajskiej wyspy Portoryko i przyjmuje posadę dziennikarza w lokalnej gazecie, prowadzonej przez sponiewieranego przez życie redaktora Lottermana (Richard Jenkins). Umilając sobie czas pokaźnymi dawkami rumu, Paul poznaje i błyskawicznie traci głowę dla zmysłowej Chenault (Amber Heard). Problem w tym, że dziewczyna zaręczona jest z amerykańskim przedsiębiorcą (Aaron Eckhart), który planuje przemienić wyspę w swoje prywatne eldorado...

Akcja filmu rozgrywa się w stolicy Portoryko, San Juan, w latach 50. ubiegłego wieku i jest oparta na autentycznych wydarzeniach z życia Huntera S. Thompsona, jednego z najważniejszych pisarzy XX wieku i twórcy specyficznej, bardzo osobistej i pisanej na gorąco odmiany reportażu, tzw. gonzo journalizmu. Film jest adaptacją Dziennika rumowego jego autorstwa.

Skąpane w karaibskim słońcu zdjęcia filmu zrealizował Dariusz Wolski (Alicja w krainie czarów, Piraci z Karaibów, Karmazynowy przypływ).

W filmie występują Johnny Depp (Wrogowie publiczni, Parnassus), Amber Heard (Piekielna zemsta, Zombieland), Richard Jenkins (nominowany do Oscara za Spotkanie), Aaron Eckhart (Między światami, Dziękujemy za palenie), Giovanni Ribisi (Avatar, Niebo).

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 5: Męski punkt widzenia.

Film był także prezentowany w ramach Sylwestrowej Nocy Filmowej.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share