kpb

Skóra, w której żyję

tytuł oryginalny: La piel que habito

reżyseria: Pedro Almodóvar
aktorzy: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes

czas trwania: 117 min.
produkcja: Hiszpania 2011
premiera: 2011-09-16
język: hiszpański
napisy: polskie
in Spanish with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Cannes 2011: konkurs główny

Najnowszy film Pedro Almodóvara, niekwestionowanego mistrza współczesnego kina.

Po raz pierwszy w swojej karierze twórca Wszystko o mojej matce sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści Tarantula Thierry'ego Jonqueta.

Książka opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia. O Tarantuli krytycy pisali, że to Markiz de Sade i Jean-Paul Sartre w jednym, więc thriller Skóra, w której żyję na jej podstawie, ma szansę stać się jednym z najbardziej szokujących filmów w dorobku Almodóvara.

W rolach głównych występują: Antonio Banderas, jeden z ulubionych aktorów hiszpańskiego reżysera oraz Elena Anaya, która ma szansę stać się nową muzą Almodóvara. W obsadzie filmu znaleźli się też m.in. Marisa Paredes, Blanca Suárez, Eduard Fernández czy José Luis Gómez. Muzykę, tradycyjnie już, napisał Alberto Iglesias.

 

| A brilliant plastic surgeon, haunted by past tragedies, creates a type of synthetic skin that withstands any kind of damage. His guinea pig: a mysterious and volatile woman who holds the key to his obsession.

 

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 3: Filmy, które cię zaskoczą

 Wcześniej w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 9: Wszystko o kobietach.
ZWIASTUN:

Bookmark and Share