kpb

Misja kadrowego

tytuł oryginalny: The Human Resources Manager

reżyseria: Eran Riklis
aktorzy: Mark Ivanir, Guri Alfi, Noah Silver, Rozina Cambos,

czas trwania: 103 min.
produkcja: Izrael/Niemcy/Francja/Rumunia 2010
premiera: 2011-08-19

Izraelski kandydat do Oscara 2011
Nagroda Publiczności na MFF w Locarno 2010
Nagrody Izraelskiej Akademii Filmowej 2010 m.in. w kategorii najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka w roli drugoplanowej

Misja kadrowego
to, oparta na książce Kobieta w Jerozolimie Abrahama B. Yehoshuy, filmowa tragikomedia z elementami thrillera i filmu drogi, ze społeczną tematyką w tle. Film zrealizował ceniony izraelski reżyser Eran Riklis, twórca Drzewa cytrynowego i Syryjskiej narzeczonej.

Samolubny, zblazowany, pozbawiony uczuć i skupiony na sobie 40-latek pracuje jako kadrowy w jednej z największych piekarni w Jerozolimie. Pewnego dnia jego nieskalana zawodowa reputacja poddana zostaje próbie. W samobójczym ataku bombowym ginie jedna z pracownic piekarni - Julia, z pochodzenia Rumunka, a piekarnia zostaje oskarżona przez media o niehumanitarną i obojętną postawę wobec zatrudnionych w niej obcokrajowców. Kadrowy ma za zadanie załagodzić skandal. Musi zrehabilitować dobre imię firmy i oddalić stawiane wobec niej zarzuty.

Kadrowy zostaje wysłany w podróż - misję, w trakcie której eskortuje trumnę z ciałem Julii do jej rodzinnego domu w Rumunii.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share