kpb

Poznasz przystojnego bruneta

tytuł oryginalny: You Will Meet a Tall Dark Stranger

reżyseria: Woody Allen
aktorzy: Naomi Watts, Antonio Banderas, Josh Brolin, Freida Pinto, Anthony Hopkins, Gemma Jones, Lucy Punch

czas trwania: 98 min.
produkcja: USA/Hiszpania 2010
premiera: 2011-03-11

Najnowsza komedia Woody’ego Allena to miłosny trójkąt gwiazd kina i historia serii przypadkowych romansów, które prowadzą do zabawnych komplikacji.

Po zmysłowej wycieczce do Hiszpanii (Vicky Cristina Barcelona) i arcyzabawnym powrocie do Nowego Jorku (Co nas kręci, co nas podnieca), mistrz komedii rozpala namiętnościami rozważny i romantyczny Londyn!

Pożądanie, wielkie ambicje i zaskakujące obsesje wywrócą do góry nogami świat pozornie chłodnych londyńczyków. Sally (Naomi Watts) podkochuje się w przystojnym szefie Gregu (Antonio Banderas), jednak ten, nieczuły na jej awanse, próbuje usidlić inną kobietę. Mąż Sally (Josh Brolin), który ima się wszelkich sposobów, żeby spełnić swoje ambicje pisarskie, traci nagle głowę dla tajemniczej piękności z sąsiedztwa (Freida Pinto). Tymczasem spragniony mocnych wrażeń ojciec Sally (Anthony Hopkins) odnajdzie drugą młodość u boku nieprzyzwoicie uroczej call girl (Lucy Punch). W tej błyskotliwej grze z przekornym losem, każde z namiętnych kochanków przekona się, że to właśnie miłość pozwala oszukać przeznaczenie.

W filmie występują Naomi Watts (nominowana do Oscara za 21 gramów), ulubiony aktor Pedro Almodóvara - Antonio BanderasJosh Brolin (gwiazdor Prawdziwego męstwa, nominowany do Oscara za Obywatela Milka), Freida Pinto (rewelacja nagrodzonego Oscarem Slumdoga. Milionera z ulicy) i Anthony Hopkins.

„Najlepsze gagi, najpiękniejsze kobiety” Kate Muir, The Sunday Times
„Lekki film o staraniach ludzi, pragnących czerpać z życia jak najwięcej przyjemności. Jak zwykle u Allena wszystko gra” Janusz Wróblewski, Polityka
„Przezabawna komedia, w której wielkie i wschodzące gwiazdy szukają miłości i szczęścia”
Kevin Lally, Film Journal international

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2011, tydzień 1: Między śmiechem a wzruszeniem.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share