kpb

Tamara i mężczyźni

tytuł oryginalny: Tamara Drewe

reżyseria: Stephen Frears
aktorzy: Gemma Arterton, Roger Allam, Bill Camp, Dominic Cooper, Luke Evans, Tamsin Greig

czas trwania: 111 min.
produkcja: Wielka Brytania 2010
premiera: 2011-01-05

Zakwalifikowana do oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes komedia obyczajowa Stephena Frearsa, twórcy Królowej, Niebezpiecznych związków i Przebojów i podbojów. W rolach głównych Gemma Arterton (Uprowadzona Alice CreedStarcie Tytanów, Książe Persji) i Dominic Cooper (Mamma Mia!, Była sobie dziewczyna).

Opowieść o nowoczesnej wyzwolonej dziewczynie, znanej londyńskiej dziennikarce, która po latach powraca do rodzinnego miasteczka. Jej nagłe pojawienie się w uporządkowanym życiu byłych kochanków i narzeczonych, będzie prawdziwą eksplozją. Spowoduje, że wyjdą na jaw długo skrywane tajemnice i odżyją dawne namiętności.

Najnowszy film Stephena Frearsa to umieszczona w dowcipnym cudzysłowie współczesna wersja romantycznej angielskiej sielanki, a równocześnie dalekie echo prozy Thomasa Hardy’ego. Dzisiejsza angielska wieś zaludniona przez nadętych pisarzy, bogatych wczasowiczów, napalone gwiazdy rocka, mnóstwo kur rasy Buff Orpington i krów Belted Galloway, okazuje się dużo bardziej zabawnym miejscem niż ojczyzna autora Z dala od zgiełku.

Stephen Frears, reżyser
Królowej i Niebezpiecznych związków buduje film z niuansów, niejednoznacznie narysowanych postaci i lekkiego humoru. Towarzyszy mu w tym zespół świetnych i bardzo utalentowanych aktorów. Oglądanie efektów ich pracy to prawdziwa przyjemność. Mick LaSalle, San Francisco Chronicle

Tamara i mężczyźni to bardzo zabawny film, będący przenikliwą obserwacją seksualnych zwyczajów, ambicji literackiego światka i wiejskiego życia. Mick Brown, Telegraph

Seks, rock&roll, pisarze i operacja plastyczna nosa. Jak tego wszystkiego nie kochać?
Peter Clines, Creative Screenwriting

Zabawny, na luzie i z wykopem.
Larry Grobel, Playboy

Film był także prezentowany w ramach Sylwestrowej Nocy Filmowej.

Pokaz w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2011, tydzień 1: Między śmiechem a wzruszeniem.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share