kpb

Baranki Dzieciom - lato 2010

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

13 czerwca
KSIĘŻNICZKA SŁOŃCA | LA REINE SOLEIL
reż. Philippe Leclerc, Francja/Belgia/Węgry 2007, 74'

Główna bohaterka to czternastoletnia księżniczka, Achnes. Za wszelką cenę chce odnaleźć swoją matkę, Nefertiti, wygnaną z pałacu przez własnego męża, faraona Echnatona. Towarzyszy jej Tutem, późniejszy faraon Tutenhamon. Razem muszą stawić czoła wszystkim przeciwnością losu. Achnes nie wie, że grozi jej duże niebezpieczeństwo ze strony kapłana, Seneba. Człowiek ten chce zasiąść na tronie, a żeby tego dokonać, musi pozbyć się wszystkich członków rodziny królewskiej.

20 czerwca
OCH! PAMPALINI!!! | OCH! PAMPALINI!!!
reż. Bronisław Zeman, Polska 1987, 65’

Film składa się z krótkich historyjek o nieustraszonym i pomysłowym Pampalinim, uprawiającym bezkrwawe łowy (usiłował łowić zwierzęta dla ogrodów zoologicznych). Zmagania dzielnego Pampaliniego kończą się zawsze tak samo - łowcy nigdy nie udało się złowić żadnego zwierzęcia. Nieodłączną towarzyszką jego wypraw jest niezbyt mądra, ale zabawna i sympatyczna małpka - koczkodan. Film uzupełniony jest o wstawki dokumentalne, prezentujące zwierzęta, o których opowiadają poszczególne sekwencje.

27 czerwca
JAŚ I DIABEŁEK | YAN BIBIYAN
reż. Wasyl Apostołow, Bułgaria 1985, 85'  
Adaptacja powieści Elina Pelina. 10-letni Yan Bibiyan robi wiele szkód, krzywdy i wybryków pod wpływem diabła Fyuta. Pewnego dnia Yan spotyka czarodziejów i czarownice, które bawiąc się z nim uczą go, że dobrać jest ludzką jakością, która czyni życie rzeczywiście pięknym i radosnym.

4 lipca
PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA | PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1983, 96'

Bajka zmontowana z fragmentów serialu.
Przygody błękitnego rycerzyka i jego giermka w świecie owadów.

11 lipca
MARYSIA I KRASNOLUDKI | MARYSIA I KRASNOLUDKI
reż. Jerzy Szeski, Polska 1960, 70'

Adaptacja dwóch wątków bajki Marii Konopnickiej O krasnoludkach i sierotce Marysi, będąca połączeniem filmu aktorskiego, przyrodniczego i lalkowego. W Kryształowej Grocie krasnoludki, drżąc z zimna, oczekują przyjścia wiosny. Król Błystek zamierza wysłać któregoś z podwładnych na rekonesans. Nikt jednak nie kwapi się podjąć tak niebezpiecznej wyprawy. Wreszcie uczony Koszałek postanawia uczynić zadość prośbie monarchy. Czeka go szereg niezwykle zabawnych perypetii.

18 lipca
SPOSÓB NA WAKACJE BOLKA I LOLKA | SPOSÓB NA WAKACJE BOLKA I LOLKA
reż. Bronisław Zeman, Polska 1986, 64’

Film ukazuje wakacyjne przygody ulubionej pary dziecięcej widowni.
Bolek i Lolek spędzają czas w górach, nad morzem, nad jeziorami, wyjeżdżają na grzybobranie, odwiedzają rezerwat przyrody.

25 lipca
ARKA NOEGO | EL ARCA
reż. Juan Pablo Buscarini, Argentyna/Hiszpania/Włochy 2005, 88'

Animowana wersja opowieści o biblijnej arce Noego. Noe za nakazem Boga buduje arkę i wprowadza na nią zwierzęta wszystkich gatunków. Gdy sługa boży kończy swą pracę nad zapełnieniem arki, z nieba spada potężny deszcz doprowadzający do potopu.

1 sierpnia
MNIEJSZY SZUKA DUŻEGO | MNIEJSZY SZUKA DRUGIEGO
reż. Konrad Nałęcki, Polska 1975, 86’

Komedia wg powieści Wiktora Woroszylskiego.
Zabawa z widzem, opowiadająca o kręceniu filmu przygodowego.

Filmy prezentowane w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share