kpb

François Ozon - filmy krótkometrażowe

FRANÇOIS OZON - FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

| FRANÇOIS OZON - SHORT FILMS
(click HERE for English version)

Czas projekcji ok. 118’

SPÓJRZ NA MORZE | REGARDE LA MER
Francja 1997, 52’

Młoda Angielka, Sasha, spędza wraz z kilkumiesięczną córką samotne wakacje nad brzegiem morza. Oczekując na powrót męża, pod swój dach - a ściślej do ogrodu - przyjmuje nieznajomą, która rozbija w pobliżu domu swój namiot. Film wykorzystuje ulubione motywy powracające w twórczości Françoisa Ozona: zderzenie mieszczańskiej obyczajowości z tłumionymi pragnieniami, erotyczną fascynację połączoną z okrucieństwem oraz temat zbrodni.

ORGAZM | LA PETITE MORT
Francja 1996, 26’

„Mała śmierć” jest metaforycznym określeniem orgazmu, którego fotografowaniu z pasją oddają się Paul oraz jego chłopak Martial. Nie jest to jedyna śmierć, której przyjdzie doświadczyć Paulowi. Wizyta u umierającego ojca, z którym chłopak od sześciu lat nie utrzymuje żadnych kontaktów, staje się dla niego okazją do uporania się z własnymi emocjami i drogą ku osiągnięciu dojrzałości.

LETNIA SUKIENKA | UNE ROBE D’ÉTÉ
Francja 1996, 15’

Jeden z najczęściej wyróżnianych i nagradzanych filmów krótkometrażowych François Ozona - nominowany do Cesara, triumfator konkursu w Breście.
Luc i Sébastien spędzają wspólne wakacje w nadmorskiej miejscowości. Luca, który obawia się ciekawskich spojrzeń sąsiadów, irytuje otwarcie manifestowana seksualność partnera. Nieoczekiwane spotkanie nad brzegiem morza stanie się dla Luca rodzajem rytuału przejścia, który pozwoli mu pogodzić się z własnymi pragnieniami.

SCENY ŁÓŻKOWE | SCENES DE LIT
Francja 1998, 25’

Siedem krótkich scen, w których pary przedstawione są w intymnej sytuacji łóżkowej. Dla większości z nich jest to pierwsze tak bliskie spotkanie z nowo poznanym partnerem. Bohaterami są dwie kobiety, homoseksualiści, młodzieniec i starsza dama…

Filmy prezentowane w ramach
3. Festiwalu O miłości między INNYMI.

Bookmark and Share