kpb

Zakochany Nowy Jork

tytuł oryginalny: New York, I Love You

reżyseria: Fatih Akin, Yvan Attal, Shekhar Kapur, Mira Nair, Natalie Portman, Brett Ratner, Joshua Marston, Allen Hughes, Shunji Iwai, Wen Jiang
aktorzy: Orlando Bloom, Christina Ricci, Shia LaBeouf, Natalie Portman, Andy Garcia, Hayden Christensen

czas trwania: 105 min.
produkcja: USA/Francja 2008
premiera: 2010-05-07

W wielkim mieście, które nigdy nie zasypia, codziennie budzi się miłość. Nowy Jork, miasto Woody’ego Allena, to najbardziej filmowa metropolia świata! Tu wszystko jest możliwe - seks w wielkim mieście i śniadanie u Tiffany’ego.

Znakomici reżyserzy wraz z największymi gwiazdami światowego kina szukają odpowiedzi na pytanie, czym jest miłość? Zakochany Nowy Jork to dwanaście zaskakujących i elektryzujących opowieści o miłości. Zabawne, porywające, nastrojowe, pełne seksu, przyśpieszające bicie serca historie uczuciowych związków w zachwycającej scenerii romantycznego miasta. Zobacz jak kocha Orlando Bloom, Christina Ricci, Shia LaBeouf, Natalie Portman, Andy Garcia i Hayden Christensen.

Zakochany Nowy Jork to obraz wyreżyserowany przez grupę reprezentujących różne style i obdarzonych niezwykłą wyobraźnią filmowców, wśród których znaleźli się Mira Nair, Yvan Attal, Brett Ratner, Shekhar Kapur, Natalie Portman, Fatih Akin i Joshua Marston. Film ukazuje prywatne życie nowojorczyków zmagających się z problemami uczuciowymi, upajających się miłością lub jej poszukujących.

W Diamond District romantyczne fantazje bohaterów wpływają na losy cennego pierścionka zaręczynowego.
W tym samym czasie w Chinatown zdesperowany artysta próbuje namówić do współpracy niechętną mu muzę.
W hotelu na Upper East Side wytworny gość i tajemniczy boy hotelowy tracą poczucie czasu.
Para nastolatków po balu maturalnym trafia nocą do Central Parku, gdzie dziewczynę czeka duża niespodzianka.
Dwoje kochanków spieszy taksówkami, metrem i na piechotę do Village, aby spotkać się po raz pierwszy od czasu wspólnie spędzonej nocy, która miała być tylko niezobowiązującą przygodą.
W Tribece śledzący atrakcyjną dziewczynę kieszonkowiec sam ląduje w nieprzyjemnej sytuacji, zaś w Brooklynie na Coney Island miłosnym uniesieniom ulega para osiemdziesięciolatków.

Te i inne historie tworzą barwny, liryczny kolaż nie tylko obrazów samego miasta, ale także splatających się w nim ludzkich losów i wzajemnych relacji bohaterów, których łączy głębokie pragnienie miłości.

Zakochany Nowy Jork jest już drugim - po docenionym przez widzów i krytyków Zakochanym Paryżu - filmem z cyklu Cities of Love, serii fabularnych kolaży, na które składają się filmowe etiudy o miłości. Jej twórca Emmanuel Benbihy wspólnie z Mariną Grasic (Miasto gniewu) jest również producentem obrazu Zakochany Nowy Jork.

Cudowny film, przejmujący, wciągający, świetnie zagrany!
Jeffrey Lyons, KNBC

Zakochany Nowy Jork to inspirująca pochwała miłości! Ekipie złożonej z najbardziej uzdolnionych i pełnych zapału współczesnych aktorów i filmowców udało się uchwycić smak miłości w najwspanialszym mieście pod słońcem.
Ben Lyons, E! Entertainment

Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów roku! Mistrzowska gra aktorska i reżyseria, a przy tym piękne miasto w tle.
Theresa Alexandria, Fuel TV


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share