kpb

Baranki Dzieciom - wiosna 2010


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM CYKLU BARANKI DZIECIOM
WIOSNA 2010


7 marca, godz. 10.00
ZIMA W DOLINIE MUMINKÓW | ZIMA W DOLINIE MUMINKÓW
reż. Lucjan Dembiński, Krystyna Kulczycka, Jadwiga Kudrzycka, Polska 1986, 60’

Film opowiada o przygotowaniach rodziny Muminków do zimy oraz ich zimowym śnie, przerywanym jednak niespodziewanymi wydarzeniami: pojawieniem się niesfornego Gryzilepka, odwiedzinami u Tutki, mieszkającej nad morzem, przygodami małej Mir, uratowanej przez Muminka, wyczynami Paszczaka, miłośnika sportów zimowych itd. Film oparty jest na odcinkach serialu telewizyjnego Opowiadania Muminków.

14 marca, godz. 10.00
MAŁPY W KOSMOSIE | SPACE CHIMPS
reż. Kirk De Micco, USA 2008, 81’

Ham III to wyjątkowo inteligentny szympans, pochodzący z rodu dzielnych zdobywców kosmosu. Gdy ambitny senator wpada na pomysł wysłania sondy Horizon w poszukiwaniu inteligentnych istot we wszechświecie, Ham III znajdzie się pośród specjalnie wyszkolonych astro-małp, wybranych do wykonania tej niebezpiecznej misji. Podczas jej trwania trafi wraz z innymi człekokształtnymi kosmonautami, Tytanem i Luną, na niezwykłą planetę, którą włada szurnięty tyran. Czy w obliczu śmiertelnych zagrożeń małpy staną na wysokości zadania i wyzwolą ciemiężonych mieszkańców kosmosu?

21 marca, godz. 10.00 
MAGICZNA KARUZELA | THE MAGIC ROUNDABOUT
reż. Frank Passingham, Jean Duval, Dave Borthwick, Francja/Wielka Brytania 2005, 85’

Zły czarownik Zibad, wtrącony do więzienia przez mieszkańców Magicznej Karuzeli, uwalnia się z zamknięcia i ponownie zagraża planecie. Król zimna zrobi wszystko, by na ziemi zapanowała epoka lodowcowa. Ma trzy dni, aby odnaleźć magiczne diamenty, które dadzą mu mrożącą moc nad całym światem. Na jego drodze pojawia się mądry i dobry czarodziej Zebedi, który do walki ze złym Zibadem postanawia stanąć z pomocą swoich przyjaciół: Dyźkiem - psem kudłaczem, czarującą Margot, zaspanym królikiem Dylanem, nieśmiałym ślimakiem Bartoszem Pędziwiatrem i wykonującą arie operowe krową Euralią. Rozpoczyna się wyprawa pełna niebezpieczeństw i fantastycznych przygód... Kinowa ekranizacja znanego serialu. Film zrealizowany techniką animacji 3D. 

28 marca, godz. 10.00 
KUBUŚ I HEFALUMPY
| POOH’S HEFFALUMP MOVIE
reż. Frank Nissen, USA 2005, 68’

Pewnego dnia, w Stumilowym Lesie słychać dziwne odgłosy i pojawiają się tajemnicze ślady. Okazuje się, że do Lasu przybył Hefalump. Przyjaciele: Kubuś, Tygrys, Prosiaczek i Królik postanawiają złapać potwora i wypędzić go stamtąd. Ruszają na niebezpieczną wyprawę bez Maleństwa, które jest za małe na tak Wielką Ekspedycję. Mimo to Maleństwo rusza samo na poszukiwania...

11 kwietnia, godz. 10.00 
WYSPA DINOZAURA 2
| URMEL VOLL IN FAHRT
reż. Reinhard Klooss, Holger Tappe, Niemcy 2008, 84’

Wyspa Dinozaura 2 to druga część niezwykłych przygód uwielbianego przez dzieci sympatycznego dinozaura. Niesforny Dino i jego czarujący przyjaciele powracają! Na wyspie Tikiwu pojawia się milutka panda o imieniu Babu, która od razu podbija serca mieszkańców. Wraz z nią przybywa także podejrzany biznesmen Barnaba, który zachęca zazdrosnego o Babu dinozaura Dina do ucieczki i zamieszkania w parku rozrywki Barnaba World. Zachwycony wizją sławy i bogactwa dinozaur wyrusza w pełną przygód podróż, która obfituje w rozmaite atrakcje, szaloną zabawę i niezapomniane wrażenia...

18 kwietnia, godz. 10.00 
DAWID I SANDY
| DAWID AND SANDY
reż. Wiesław Zięba, Polska 1988, 77’

Kilkuletni Dawid mieszka na skraju dżungli z rodzicami i małym psem o wdzięcznym imieniu Pips. W dżungli grasuje groźna i bezwzględna łowczyni, która łapie dzikie zwierzęta, aby je sprzedawać do ogrodów zoologicznych. Dawid razem z Pipsem i małym orłem Sandy ruszają na ratunek uwięzionym przez łowczynię mieszkańcom puszczy.

25 kwietnia, godz. 10.00 
KRÓL MACIUŚ I
| KLEINE KÖNIG MACIUŚ
reż. Sandor Jesse, Lutz Stützner, Francja/Niemcy/Polska 2007, 83’ 

Animowana ekranizacja jednej z najpiękniejszych polskich książek dla dzieci autorstwa Janusza Korczaka. Opowieść o chłopcu, który zostaje królem - Maciuś, tuż przed swoimi ósmymi urodzinami, ma objąć rządy w kraju. Chce uczynić wszystkie dzieci szczęśliwymi, dać im prawo decydowania o sobie. Kiedy zamienia ich role z rolami dorosłych, świat przewraca się do góry nogami, a na drodze do spełnienia dziecięcych marzeń staje zły Generał...

9 maja, godz. 10.00 
TAJEMNICA KWIATU PAPROCI
| TAJEMNICA KWIATU PAPROCI
reż. Tadeusz Wilkosz, Polska 2005, 70’

Cztery lalki, mieszkające na co dzień w przedszkolu, zostają uprowadzone przez fałszywych ochroniarzy. Podczas ucieczki z łap porywaczy gubią się w lesie. Buba i Superboj natychmiast popadają w niewolę bezwzględnego Szefa dzikiego wysypiska śmieci. Druga para - Malutka i Narwany - wędrując przez las spotyka zwierzęta, które skarżą się na sąsiedztwo Śmieciowiska-Wysypiska. Na szczęście Malutka znajduje zaczarowany kwiat paproci i zostaje obdarzona niezwykłą mocą. Malutką i Narwanego również spotyka los Buby i Superboja. Wszystkie lalki z rozkazu Szefa mają grzebać w śmieciach... Ale Szef nie wie, na jakich trafił twardzieli. Czy uratują las i kolegów? Czy wrócą szczęśliwie do przedszkola?

16 maja, godz. 10.00 
MAGICZNE DRZEWO
| MAGICZNE DRZEWO
reż. Andrzej Maleszka, Polska 2009, 90’

Film fantastyczno-przygodowy o trójce dzieci, które znalazły krzesło spełniające ludzkie życzenia. Te dobre i te złe... Film pełen „dobrej energii” i cudownych zdarzeń: krzesło, które chodzi, sto wyczarowanych psów i największa zjeżdżalnia świata. Pieniądze, które lecą z kranu! Łóżko szybsze niż ferrari, zwariowany autobus i latający dom.

Gwałtowna burza powala olbrzymi, stary dąb - Magiczne Drzewo. Ludzie tną go na kawałki i robią z nich przedmioty codziennego użytku. Kiedy trafiają one do sklepów, na całym świecie dzieją się niezwykłe rzeczy, ponieważ cząstka niezwykłej, magicznej mocy dębu pozostała we wszystkim, co zostało z niego zrobione... Pewnego dnia trójka dzieci - Tosia, Filip i Kuki - odnajduje krzesło, które spełnia życzenia. Ich rodzice wyjechali za granicę do pracy i pozostawili je pod opieką znienawidzonej ciotki. Dzieci wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu rodziców. Podróż nie jest jednak łatwa, gdyż ich śladem podąża ktoś, kto za wszelką cenę pragnie zdobyć niezwykłe krzesło...

23 maja, godz. 10.00 
PROSZĘ SŁONIA
| PROSZĘ SŁONIA
reż. Witold Giersz, Polska 1978, 63’

Pełnometrażowy film animowany o przygodach porcelanowego słonia, który urósł i ożył pod wpływem witamin, dawanych mu przez małego chłopczyka. Cierpiący z powodu niskiego wzrostu Pinio, zaprzyjaźnia się ze znalezionym porcelanowym słoniem. Karmi go dużymi porcjami witamin, których sam nie chce łykać. Figurka przybiera rozmiary prawdziwego słonia. Słoń nazwany Dominikiem budzi powszechną sensację.


Filmy prezentowane w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share