kpb

Małpy w kosmosie

tytuł oryginalny: Space Chimps

reżyseria: Kirk De Micco

czas trwania: 81 min.
produkcja: USA 2008

Ham III to wyjątkowo inteligentny szympans, pochodzący z rodu dzielnych zdobywców kosmosu. Gdy ambitny senator wpada na pomysł wysłania sondy Horizon w poszukiwaniu inteligentnych istot we wszechświecie, Ham III znajdzie się pośród specjalnie wyszkolonych astro-małp, wybranych do wykonania tej niebezpiecznej misji. Podczas jej trwania trafi wraz z innymi człekokształtnymi kosmonautami, Tytanem i Luną, na niezwykłą planetę, którą włada szurnięty tyran. Czy w obliczu śmiertelnych zagrożeń małpy staną na wysokości zadania i wyzwolą ciemiężonych mieszkańców kosmosu?

Małpy w kosmosie żartobliwie nawiązują do samych początków amerykańskiego programu kosmicznego, a konkretniej jego pierwszego bohatera. Nazywany „Johnem Glennem wśród małp”, szympans Ham wystartował z przylądka Canaveral 31 stycznia 1961 i przebył 155 mil, lądując bez szwanku w wodach Atlantyku. W nagrodę za męstwo otrzymał... jabłko.

Specjalnie dla filmu głosu użyczyli m.in.: Marcin Hycnar, Kamilla Baar, Grzegorz Pawlak, Bartosz Obuchowicz, Miłogost Reczek i Piotr Machalica.

Film prezentowany w ramach cyklu Baranki Dzieciom.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share