kpb

Wyspa tajemnic

tytuł oryginalny: Shutter Island

reżyseria: Martin Scorsese
aktorzy: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Michelle Williams, Emily Mortimer, Max von Sydow

czas trwania: 148 min.
produkcja: USA 2009
premiera: 2010-04-02

Thriller Martina Scorsese oparty na powieści Dennisa Lehane (autora Rzeki tajemnic) z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Opowieść o mrocznej tajemnicy i ciemnych zakamarkach ludzkiej psychiki rozgrywająca się w scenerii odizolowanej od lądu wyspy, na której umieszczono szpital dla chorych psychicznie przestępców.

Rok 1954, Zatoka Bostońska. Szeryf federalny Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) oraz jego nowy partner Chuck Aule (Mark Ruffalo) zostają sprowadzeni na wyspę Shutter, aby przeprowadzić śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Otoczeni śledzącymi każdy ich krok psychiatrami i psychopatycznymi pacjentami Szpitala Ashecliffe policjanci muszą wykonywać swoje zadania w budzącej grozę i napawającej lękiem atmosferze, która dodatkowo wywołuje poczucie, że nic nie jest takie jak się wydaje. Na dodatek nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana.

Podejrzenia i tajemnice zaczynają się mnożyć, a każdy nowy trop prowadzi do coraz bardziej przerażających faktów. Pojawiają się podszyte teoriami spiskowymi sugestie i plotki o prowadzonych w tym miejscu nieuzasadnionych eksperymentach medycznych, represyjnej kontroli skazanych, tajemniczych oddziałach szpitalu, a nawet o działaniu sił nadprzyrodzonych. Poruszając się mrocznymi korytarzami szpitala Teddy zaczyna wyczuwać, że im głębiej angażuje się w śledztwo, tym bardziej musi się mierzyć ze swoimi głęboko skrywanymi lękami. A do tego zaczyna sobie zdawać sprawę, że być może nigdy już nie opuści wyspy.

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 4: Odkrywanie tajemnic.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share