kpb

FUTURE SHORTS_Extra 08_Rebel Yell

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Czas trwania pokazu: 69'

1) PARADISE CIRCUS (Massive Attack)
Reż. Toby Dye / Wielka Brytania / 2010 / 5'

Georgina Spelvin ma dziś 74 lata. W 1973 r. była gwiazdą klasycznego dziś filmu pornograficznego The Devil In Miss Jones w reżyserii Gerarda Damiano, autora słynnego Głębokiego gardła. Wywiad z aktorką wspominającą dawne czasy przeplatany jest ujęciami z filmu, w którym zagrała swoją najbardziej pamiętną rolę. Dokument Toby'ego Dye to zarazem wideoklip do piosenki Massive Attack z najnowszej płyty zespołu - Heligoland.

2) ACTING FOR THE CAMERA
Reż. Justin Nowell / USA / 2008 / 15'
Zajęcia z aktorstwa. Na tapecie: scena orgazmu z Kiedy Harry poznał Sally. Ten boleśnie zabawny i zarazem głęboko poruszający film nakręcono w Nowym Jorku w ciągu jednego dnia w trakcie autentycznych warsztów dramatycznych dla początkujących; uczniów wykorzystano jako statystów. Justin Nowell to absolwent New York University Film School. Jego poprzedni krótki metraż, Sick Sex, był przez 6 miesięcy najczęściej ściąganym z serwisu iTunes filmem.

3) SIGNALIS
Reż. Adrian Flückiger / Szwajcaria / 2008 / 5'

Erwin to łasica, która mieszka we wnętrzu sygnalizatora świetlnego i odpowiada za włączanie świateł. Jego życie toczy się z dnia na dzień według monotonnego harmonogramu pracy. Ale pewnego razu schemat zostanie zaburzony... Film wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach (m.in. ReAnimacja IAFF Łódź 2009, Berlin Interfilm 2009, China International Animation and Digital Arts Festival 2009).

4) OPEN YOUR HEART (Mia Doi Todd)
Reż. Michel Gondry / USA / 2010 / 3'40
 
Tłum w kolorowych kostiumach tańczy na ulicach Los Angeles przy dźwiękach najnowszej piosenki Mii Doi Todd. Michel Gondry to jeden z najbardziej cenionych twórców wideoklipów. Pracował m.in. z Bjork, Radiohead, Daft Punk, The White Stripes i The Chemical Brothers. Wyreżyserował również kilka filmów fabularnych - m.in. Zakochanego bez pamięci i Jak we śnie.

5) THOMPSON
Reż. Jason Tippet / USA / 2009 / 10'
Od czasów drugiej klasy Matta i Ryana łączy wada wymowy oraz zamiłowanie do broni i rzeczy, które szybko się poruszają. Ale gdy ich ostatnie dni liceum mijają coraz szybciej, przyjaciele odkrywają, że gokarty, motocykle i zdalnie sterowane samochody nie pozwolą uciec przed nadchodzącą dorosłością. Film pokazywany na Sundance Film Festival 2010, nagrodzony specjalną nagrodą jury na SXSW Film Festival 2009.

6) SWIM (Oh No Ono)
Reż. Adam Hashemi / Dania / 2009 / 4'30

Upiorna opowieść o małym chłopcu z kompleksem Edypa w teledysku duńskiej grupy Oh No Ono. Reżyser Adam Hashemi tak mówi o swoim dziele: „wideoklip jest luźno zainspirowany moim pierwszym wspomnieniem z dzieciństwa. Kiedy miałem 3 lata, byłem świadkiem śmierci pielęgniarki na zawał serca. Tu wykorzystałem ten pomysł w innym kontekście. Film traktuje o pierwszych doświadczeniach seksualnych dziecka i towarzyszącym im wstydzie. Chciałem zgłębić temat związku seksu ze śmiercią - tego, że z nieznanych powodów idą ze sobą w parze”.

7) MIRACLE FISH
Reż. Luke Doolan / Australia / 2009 / 17'

Ósme urodziny będą dla małego Joe przeżyciem, którego nigdy nie zapomni. Ukryty przed dokuczającymi mu kolegami zasypia, życząc sobie, żeby wszyscy ludzie na świecie zniknęli. Po obudzeniu odkrywa, że szkoła jest pusta. Czyżby jego życzenie zostało spełnione? Niestety, wkrótce okaże się, że marzenia mają swoją ciemną stronę. Joe będzie musiał stawić czoła sytuacji mrocznej nawet bardziej niż świadomość bycia ostatnią osobą na Ziemi... Luke Doolan to reżyser, operator, montażysta, który pierwsze kroki stawiał asystując legendarnemu Jillowi Billcockowi przy montażu Moulin Rouge Baza Luhrmanna. Współpracował również z Nashem Edgertonem (m.in. Lucky - film pokazywany w ramach Future Shorts). W 2010 roku Miracle Fish zostało nominowane do Oscara.

8) DOCK ELLIS & THE LSD NO-NO
Reż: James Blagden / USA / 2009 / 4'30
W celu uczczenia największego atletycznego wyczynu człowieka pod wpływem psychotropów - oto animowana historia Docka Ellisa, legendarnego LSD - baseballisty. Możemy tylko zgadywać, ilu spośród 263 zawodników kiedykolwiek grających na pozycji no-hittera w Wielkiej Lidze wspomagało się sterydami. Bez wątpienia możemy za to powiedzieć, że tylko jeden grał na kwasie. James Blagden to ilustrator z Brooklynu; pracował m.in. dla Nike'a, MTV, “The New York Times Magazine” oraz “Financial Times”.

9) SYNESTHESIA
Reż. Terri Timely / USA / 2009 / 4'

Opowieść o dwóch braciach i ich surrealnych przeżyciach w odkrywaniu własnej synestezji... Synestezja to zdolność do kojarzenia ze sobą doświadczeń różnych zmysłów, np. łączenia słyszanych dźwięków z określonymi smakami, kolorami, literami, cyframi. Dzięki niej nawet codzienne życie rodzinne może stać się dalekie od przeciętności... Terri Timely to twórczy duet w skład którego wchodzą Ian Kibbey i Corey Creasey. Są autorami wielu reklam i teledysków (m.in. dla Joanny Newsom, St. Vincent i Midlake).

Filmy prezentowane w ramach pokazu FUTURE SHORTS_Extra 08_REBEL YELL.


ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share