kpb

AMDL!? Program 3: Opowieści spoza szafy

Program 3: Opowieści spoza szafy (92 min)

Od animowanych historii opowiedzianych w pierwszej osobie na zmaganiach z homofobicznym najlepszym przyjacielu kończąc. Młode kobiety i młodzi mężczyźni w tych trzech filmach reprezentują różne podejście do nieprzewidywalnego i zdradliwego procesu konfrontacji z własną seksualnością oraz ujawniania się przed przyjaciółmi i rodziną.

Poza szafą / Beyond the Closet
Reż. Christine Engel, Kanada, 2009, 23 min

Korzystając z różnorodnych technik, twórczyni Christine Engel w niezwykły i innowacyjny sposób przedstawia doświadczenie ujawniania własnej orientacji wielu młodych mężczyzn i kobiet.

Po kryjomu
Reż. Marta Matuszak, Polska, 2009, 17 min
 
Film dotyka tematu homofobii. Opowiada o młodej kobiecie, która, po spotkaniu ze swoją partnerką, zostaje brutalnie zaatakowana przez homofoba. Tłem dla głównych wydarzeń jest relacja bohaterki z ojcem, który właśnie rozstał się z żoną.

Coming Out po polsku / Coming Out in Poland
Reż. Sławomir Grunberg, USA, 2008, 18 min
 
Coming out po polsku to film-pilot większej całości, którą mieszkający i pracujący na co dzień w Stanach Zjednoczonych reżyser chce zrealizować w Polsce. Troje bohaterów Coming out... opowiada o swoich doświadczeniach związanych z publicznym ujawnieniem orientacji seksualnej. Znany dziennikarz, działaczka organizacji LGBT i jej partnerka, nauczycielka zwolniona z pracy ze względu na nieukrywanie swojej tożsamości opowiadają, jaka była ich motywacja, jaka jest cena ich decyzji i jak zmieniło się ich życie po „wyjściu z szafy".

Cyprian, ja i inni / Cyprien, Moi, et les Autres
Reż. Jean-Baptiste Dumont, Belgia, 2006, 34 min
 
Autor filmu szuka odpowiedniego sposobu, by powiedzieć swemu homofobicznemu przyjacielowi, że jest gejem…

Filmy prezentowane w ramach repliki 3. Festiwalu Filmów Queer A Million Different Loves!?

Bookmark and Share