kpb

AMDL!? Program 2: Queerowe ciała, queerowe spektakle

Program 2: Queerowe ciała, queerowe spektakle (72 min)

Trzy różne filmy dokumentalne, które mierzą się z powszechnymi poglądami na temat pożądania, dodając queerowe spojrzenie na obrazy ciała, performensy, reprezentacje rasowe oraz kobiecą seksualność.

Chubb Rubb: A Fat Cabaret
Reż. Alexis Mitchell, Kanada, 2006, 10 min

Potężne zarówno pod względem gabarytów, jak i posiadanej władzy, Fat Femme Mafia z Toronto smagają ostrymi, zaangażowanymi politycznie słowami. Chubb Rubb śledzi poczynania Fat Femme Mafia oraz ich współkonspiratorów i sprzymierzeńców w dniach poprzedzających pierwszy, niezwykle wyczekiwany występ. Wywiady, próby i występy to podstawa pracy tych zapalczywych pączuszków; ich postawa inspiruje, a jak wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Circus Geeks and Sideshow Freaks
Reż. Tori Foster & Alexis Mitchell, Kanada, 2008, 12 min

Circus Geeks śledzi, jak duet queerowych klownów, the Hobo Homos, przemienia przestrzeń artystyczną w spektakularne przedstawienie cyrkowe. Ten skandaliczny, seksowny i zabawny film bierze na warsztat potrzebę zaistnienia w queerowej społeczności ostrej formy ekspresji, czemu ma służyć odzyskanie znaczenia słowa „dziwadło” („freak”).

Smutek w tobie / Blu in You
Reż. Michelle Mohabeer, Kanada/Tryinidad i Tobago, 2008, 50 min

Akademicki w podejściu, eseistyczny w zamyśle i eksperymentalny w estetyce Smutek w tobie przedstawia rozmowę między kuratorką sztuk wizualnych a pisarką, rozmowę, która łączy historyczne i nowoczesne reprezentacje czarnego, queerowego, kobiecego, erotycznego ciała oraz seksualności.

Filmy prezentowane w ramach repliki 3. Festiwalu Filmów Queer A Million Different Loves!?

Bookmark and Share