kpb

Sherlock Holmes

tytuł oryginalny: Sherlock Holmes

reżyseria: Guy Ritchie
aktorzy: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, Kelly Reilly

czas trwania: 129 min.
produkcja: USA/Wielka Brytania 2009
premiera: 2010-01-22

Złoty Glob 2010: najlepszy aktor w komedii lub musicalu - Robert Downey Jr.

Znany czytelnikom całego świata detektyw Sherlock Holmes powraca na duży ekran!

Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel doktor Watson zostają poddani kolejnej próbie. Tym razem sławny detektyw, wykorzystując swoje nieprzeciętne umiejętności oraz legendarny intelekt, stanie do walki, podczas której zdemaskuje śmiertelny spisek mogący zniszczyć kraj.

Pełen akcji, suspensu i humoru film Guya Ritchie, twórcy kultowego Przekrętu, to pierwszorzędne kino rozrywkowe!
Legendarnego detektywa zagrał Robert Downey Jr., a w doktora Watsona wcielił się Jude Law. Ponadto występują: Rachel McAdams jako uwodzicielska i niebezpieczna Amerykanka, Mark Strong jako bezlitosny lord Blackwooda oraz Eddie Marsan w roli Inspektora Lastrade ze Scotland Yardu. 

Nad Londyn nadciągają czarne chmury - zagrożenie niepodobne do żadnego z tych, z którymi Holmes miał kiedykolwiek do czynienia... Wyzwanie, na które czekał od lat.

Po tym jak Londyn nawiedziła plaga brutalnych, rytualnych morderstw, Holmesowi i Watsonowi udaje się zdemaskować zabójcę - pozbawionego skrupułów lorda Balckwooda. Schwytany i skazany na śmierć Blackwood terroryzuje więzienie opowieściami o swoich domniemanych związkach z potężnymi siłami ciemności. Ostrzega Holmesa, że śmierć nie ma nad nim władzy, a cała egzekucja idealnie wpisuje się w jego plan.

Wszystko wskazuje na to, że Blackwood spełnił swą obietnicę - jego zmartwychwstanie wywołuje panikę w Londynie oraz wprawia w zakłopotanie Scotland Yard. Ale dla Holmesa gra się dopiero rozpoczęła.

Spiesząc się, by udaremnić śmiertelnie niebezpieczny spisek Blackwooda, Holmes i Watson zagłębiają się w świat mrocznych sztuk oraz zdumiewających nowych technologii, gdzie najlepszym narzędziem do walki z przestępstwem jest logika... ale gdzie często też do załatwienia sprawy wystarczy precyzyjny prawy sierpowy.

Bookmark and Share