kpb

Będzie głośno!

tytuł oryginalny: It Might Get Loud

reżyseria: Davis Guggenheim
aktorzy: Jimmy Page, The Edge, Jack White

czas trwania: 97 min.
produkcja: USA 2008
premiera: 2010-01-15

Któż nie marzył kiedyś o byciu gwiazdą rocka, założeniu zespołu, graniu na elektrycznej gitarze? Muzyka porusza, inspiruje i rezonuje w nas. Jednak gdy struny szarpią The Edge, Jimmy Page i Jack White, czyni ona coś więcej. Z tego założenia wychodzi Będzie głośno!, nowy film dokumentalny pomysłu producenta Thomasa Tulla.

Będzie głośno! nie jest zwykłym filmem dokumentalnym o rock'n'rollu. Zapis punktu widzenia trzech wirtuozów, należących do trzech różnych pokoleń, pozwala zbliżyć się do nich osobiście i odkryć jak tapicerowi z Detroit, sesyjnemu muzykowi i malarzowi z Londynu oraz siedemnastoletniemu uczniowi z Dublina udało się wydobyć z gitary elektrycznej unikatowe brzmienia i wejść do panteonu gwiazd.

Zdobywca Oscara Davis Guggenheim (Niewygodna prawda) przedstawia w filmie osobiste historie trzech pokoleń wirtuozów gitary elektrycznej: The Edge'a (U2), Jimmy'ego Page'a (Led Zeppelin) i Jacka White'a (The White Stripes). Ukazuje, jak każdy z nich wypracowywał swoje wyjątkowe brzmienie i styl gry na ulubionych instrumentach. Film opowiada o muzycznym buncie artystów, ukazuje ważne dla nich miejsca i prowokuje ich do dyskusji o tym, jak i dlaczego tworzą.

Opowieściom każdego z gitarzystów towarzyszy rock'n'rollowa sesja. Na pustej scenie muzycy zbierają się, podkręcają wzmacniacze i grają. Opowiadają o swoich inspiracjach, wymieniają się historiami i uczą się nawzajem piosenek.

Być może Będzie głośno! nie nauczy cię grać na gitarze, ale zmieni sposób, w jaki jej słuchasz.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share