kpb

FUTURE SHORTS_Extra 03_Summer Driftin'

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Łączny czas trwania pokazu: 70'

1) IF I KNOW YOU (The Presets)
Reż: Eva Husson / USA / 2009 / 4’

Gorzka opowieść o odebranej lekcji w duchu Billy’ego Elliota. Najnowszy singiel The Presets przywodzi na myśl samotne nocne przejażdżki, tańczenie w lesie i wrażenie dumnego porzucenia złośliwego kochanka. W wideoklipie do If I Know You podążamy za młodym chłopcem, który wytańcza sobie drogę ulicami Hollywood. Eva Husson to reżyserka filmów krótkometrażowych i wideoklipów, m.in. dla grupy M83.

2) THE LONELINESS OF THE SHORT-ORDER COOK
Reż: Marcel Sawicki / USA, Polska / 2008 / 22’

Stonowany, powściągliwy i osobisty portet życia pomiędzy strefami czasowymi i kulturowymi w mieście dowodzącym zmniejszania się świata. Młody Japończyk przyjeżdża do Los Angeles i na miejscu dowiaduje się, że firma, w której miał pracować, upadła. Mimo to decyduje się zostać i przetrwać. Praca w klubie jazzowym i miłość do meksykańskiej piekareczki odsłania przed nim nietypową stronę miasta: bez plaż i palm czy drogich samochodów na bulwarach Beverly Hills. Film powstał w ramach projektu „30 minut”. W 2008 zdobył Nagrodę Główną Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Santiago oraz Nagrodę Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

3) THE ARCHIVE
Reż: Sean Dunne / USA / 2008 / 8’

Ma największą na świecie kolekcję płytową... I nikogo to nie obchodzi. Historia płyty winylowej rekordowych rozmiarów i jej właściciela, odkrywająca wiele na temat obecnego stanu przemysłu muzycznego. Paul Mawhinney w związku z problemami zdrowotnymi zmuszony jest sprzedać swoje zbiory... Film pokazywany na Sundance Film Festival 2009. Sean Dunne to reżyser z Nowego Jorku, twórca dokumentów i reklamówek. Uwielbia zimne piwo i gorące kąpiele, najlepiej w duecie. W wolnym czasie zazwyczaj opiera się o ściany z rękami w kieszeniach.

4) NEW YORK TALK
Reż: Michael Krivicka / USA / 2005 / 4’

Pomysłowe spojrzenie na miasto możliwości, opowiedziane jednym głosem przez wiele osób. Mozaika obrazów i dźwięków będąca nietypowym przewodnikiem po Nowym Jorku oraz tym, jak widzą go jego mieszkańcy. Film pokazywany m.in. na Berlin International Short Film Festival, the Los Angeles International Short Film Festival i Tribeca Underground Film Festival. Michael Krivicka urodził się i wychował na Słowacji. W 1996 r. wyjechał na studia do USA. W 2006 r. dołączył do grupy produkcyjnej Indigo, gdzie jego europejskie korzenie i zdolności językowe pomagają w pracy z klientami z całego świata.

5) SCHWARZFAHRER
Reż: Pepe Danquart / Niemcy / 1993 / 12’

Rasizm może ujawnić się nawet w tramwaju. Tyrada na temat obcokrajowców wychodząca z ust starszej pasażerki nie podoba się siedzącemu tuż za nią czarnoskóremu mężczyźnie. Ale triumf może przyjść bez uciekania się do przemocy. Ten nagrodzony Oscarem krótki metraż opowiada o godności człowieka skonfrontowanego z problemem, jaki dotyka wielu w kontakcie z obcą kulturą. W radzeniu sobie z ignorancją i nietolerancją nic nie jest tak skuteczne jak siła humoru.

6) THE YELLOW SMILEY FACE
Reż: Constantin Popescu / Rumunia / 2008 / 15’

Podnosząca na duchu komedia o parze komputerowych analfabetów, którzy próbują skontaktować się ze swoim synem za pomocą programu Yahoo Messenger. Mia i Florin Popescu to normalni ludzie przestraszeni technologicznym postępem dokonującym się wokół nich. Komputer to dla nich zwykły mebel. Ale jedyną szansą na kontakt z mieszkającym w USA synem jest krok w wirtualną rzeczywistość... Constantin Popescu urodził się w Rumunii, studiował w Bukareszcie języki obce.

7) PENCIL FACE
Reż: Christian Simmons / USA / 2009 / 4’

Pomoże narysować, pomoże i zmazać - Pencil Face. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z nietypową istotą zdolną urzeczywistnić jej marzenia. Ale ten wyszczerzony Zaczarowany Ołówek nie jest tak niewinny, jak można by sądzić. Ciarki na plecach gwarantowane. Christian Simmons jest członkiem projektu Dandy Dwarves zajmującego się produkcją wideoklipów, reklamówek i dokumentów.

Pokaz filmów w ramach przeglądu Future Shorts: Extra 03.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share