kpb

Wojna domowa

tytuł oryginalny: Easy Virtue

reżyseria: Stephan Elliott
aktorzy: Jessica Biel, Ben Barnes, Colin Firth, Kristin Scott Thomas

czas trwania: 97 min.
produkcja: Wielka Brytania/Kanada 2008
premiera: 2009-08-28

Brytyjska komedia obyczajowa w gwiazdorskiej obsadzie!

Film oparty na sztuce słynnego brytyjskiego dramaturga Noela Cowarda, autora popularnych satyr społeczno-obyczajowych. Opowiada historię rozwódki, która ponownie wychodzi za mąż za młodego Anglika i musi stawić czoła jego rodzinie.

W prestiżowej obsadzie filmu Stephana Elliotta (Priscilla, królowa pustyni) znaleźli się Jessica Biel (Iluzjonista, Elizabethtown), Colin Firth (Dziennik Bridget Jones, To właśnie miłość), Kristin Scott Thomas (Kochanice króla, Cztery wesela i pogrzeb) i Ben Barnes (Gwiezdny pył, Opowieści z Narnii: Książę Kaspian). 

Młody Anglik John Whittaker (Ben Barnes) zakochuje się szaleńczo w seksownej i olśniewającej Amerykance Laricie (Jessica Biel), którą niezwłocznie poślubia. Kiedy jednak przywozi ją do rodzinnej posiadłości, jego matka, pani Whittaker (Kristin Scott Thomas), reaguje na synową alergicznie. Larita stara się jak może, żeby dopasować się do oczekiwań teściowej, ale bezskutecznie. Nie trzeba wiele czasu, by dziewczyna przejrzała grę pani Whittaker i zdała sobie sprawę, że musi się bronić, jeśli nie chce stracić Johna. Rozpoczyna się inteligentna rozgrywka, która rozpala atmosferę do czerwoności. Teściowa wykorzystuje każdą sytuację, żeby pokazać synową w niekorzystnym świetle, natomiast Larita opracowuje szybkie kontrataki.


ZWIASTUN (z polskimi napisami):

Bookmark and Share