kpb

Mądrość i seks

tytuł oryginalny: Filth and Wisdom

reżyseria: Madonna
aktorzy: Eugene Hütz, Holly Weston, Vicky McClure, Richard E. Grant

czas trwania: 81 min.
produkcja: Wielka Brytania 2008
premiera: 2009-08-07

Reżyserski debiut Madonny!

Błyskotliwa i seksowna komedia o trójce współlokatorów, którzy prowadzą ekscytujące życie w wielkomiejskim świecie Londynu. A.K. jest wokalistą zespołu punk-rockowego. Ponieważ nie może utrzymać się z muzyki, zarabia na życie, spełniając perwersyjne fantazje żonatych mężczyzn. Zakochany jest w swojej współlokatorce Holly, baletnicy pracującej jako striptizerka. Ich przyjaciółka - seksowna lekomanka Juliette jest obiektem pożądania swojego żonatego szefa, którego awanse konsekwentnie odpiera. Te trzy różne osobowości stanowią centrum filmowej opowieści o życiu i ludziach, którzy nie boją się marzyć, bo wiedzą, że do każdego celu można dojść na różne sposoby. Co będzie dla nich ważniejsze - mądrość czy seks?

Każda z postaci jest swoistym nawiązaniem do niezwykłej i barwnej biografii Madonny. W autorskim filmie królowej popu nie zabraknie porywającej muzyki. W ścieżce dźwiękowej usłyszymy między innymi utwory samej Madonny, Britney Spears, a także cygański punk zespołu Gogol Bordello.

Madonna o filmowym debiucie: Zawsze ceniłam sztukę filmową i umiejętność opowiadania dobrych historii. Po prawie trzech dekadach występowania przed kamerą postanowiłam wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce. Praca przy tym filmie była dla mnie prawdziwą szkołą filmową. (...) To było niezwykle spełniające doświadczenie, ponieważ ono pozwoliło mi połączyć wszystko, co kocham od literatury po muzykę i taniec.

Film prezentowany w ramach cyklu
Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 1: Co nas kręci, co nas podnieca.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share