kpb

Jeszcze nie wieczór

tytuł oryginalny: Jeszcze nie wieczór

reżyseria: Jacek Bławut
aktorzy: Jan Nowicki, Nina Andrycz, Sonia Bohosiewicz, Ewa Krasnodębska, Irena Kwiatkowska

czas trwania: 96 min.
produkcja: Polska 2009
premiera: 2009-05-15

33. FPFF w Gdyni 2008: Srebrne Lwy, nagroda za najlepszą rolę męską - Jan Nowicki 

Do Domu Aktora w Skolimowie przyjeżdża na rekonwalescencję gwiazdor kina i teatru Jerzy (Jan Nowicki). Przybycie niepoprawnego ekscentryka zakłóca ustabilizowane życie mieszkańców, tym bardziej, że Jerzy namawia ich do wspólnego wystawienia Fausta J. W. Goethego. Równocześnie flirtuje z Małgorzatą - zmysłową pracownicą ośrodka (Sonia Bohosiewicz).

Jeszcze nie wieczór to film o miłości, przemijaniu i aktorach - ich ekscentryczności, marzeniach zagrania jeszcze jednej, może ostatniej, wielkiej roli. W obsadzie - obok Jana Nowickiego i Sonii Bohosiewicz (laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i ORŁA 2008 w kategorii "Odkrycie Roku") - pojawiają się wybitne osobowości polskiego kina i teatru, między innymi - Danuta Szaflarska, Irena Kwiatkowska, Nina Andrycz, Beata Tyszkiewicz, Ewa Krasnodębska, Roman Kłosowski, Wieńczysław Gliński oraz Antoni Pawlicki - jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia (Katyń, Z odzysku, Drzazgi).

Film mówi o pięknie starości, opowiada o tym, że może to być cudowny okres w życiu. Reżyser żartuje, że jego marzeniem jest, aby młodzi ludzie po projekcji Jeszcze nie wieczór chcieli się od razu zestarzeć.

Jeszcze nie wieczór to fabularny debiut znakomitego operatora i dokumentalisty, Jacka Bławuta (Born Dead, Wojownik).

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranietydzień 6: Między młodością a dojrzałością.


ZWIASTUN:
TELEDYSK Podróż do źródeł czasu promujący film:

Bookmark and Share