kpb

Vicky Cristina Barcelona

tytuł oryginalny: Vicky Cristina Barcelona

reżyseria: Woody Allen
aktorzy: Scarlett Johansson, Rebecca Hall, Penélope Cruz, Javier Bardem

czas trwania: 96 min.
produkcja: USA/Hiszpania 2008
premiera: 2009-04-17

Oscary 2009: najlepsza aktorka drugoplanowa - Penélope Cruz
Złoty Glob 2009: najlepszy film - komedia lub musical
nagroda BAFTA 2009 i Goya 2009: najlepsza aktorka drugoplanowa - Penélope Cruz


Film Woody’ego Allena entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i publiczność. Film został obsypany nagrodami na wielu festiwalach filmowych. Za kreację w tym filmie, Penelope Cruz została uhonorowana Oscarem oraz wieloma innymi prestiżowym nagrodami. Jednocześnie film odniósł największy komercyjny sukces spośród wszystkich obrazów Woody’ego Allena.

Vicky Cristina Barcelona ukazała zupełnie nowy wymiar twórczości Allena - klimat znany dotychczas bardziej z filmów Pedro Almodóvara, ale cały czas nacechowany wyjątkowym poczuciem humoru mistrza.

Dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż; otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną (Penélope Cruz).

Zanurzony w soczystej zmysłowości Barcelony, Vicky Cristina Barcelona, to zabawny, inteligentny film, ukazujący miłość we wszystkich jej przejawach. 


Wcześniej w ramach pokazów w kinie samochodowym Rozrywka oraz Letnie Tanie Kinobranie 2011, tydzień 1: Między śmiechem a wzruszeniem)ZWIASTUN (z polskimi napisami):

Bookmark and Share