kpb

Jagodowa miłość

tytuł oryginalny: My Blueberry Nights

reżyseria: Wong Kar Wai
aktorzy: Norah Jones, Jude Law, Natalie Portman, Rachel Weisz, David Strathairn

czas trwania: 100 min.
produkcja: Hongkong/Chiny/Francja 2007
premiera: 2009-02-13

Jagodowa miłość to amerykański debiut Wong Kar Waia - jednego z najbardziej uznanych reżyserów świata, twórcy Chungking Express i Upadłych aniołów.

W filmie wzięła udział brawurowa obsada: nominowani do Oscara Natalie Portman oraz Jude Law, którym partnerują Rachel Weisz (Oscar za Wiernego ogrodnika), David Strathairn (nominacja do Oscara za Good Night and Good Luck) oraz wielokrotna zdobywczyni Grammy - znakomita wokalistka Norah Jones w pierwszej ekranowej kreacji.

Opowiedziana przez Wong Kar Waia niezwykła historia miłosna wciąga jak przygody Thelmy i Louise, serwuje dawkę emocji porównywaną z Bliżej oraz atmosferę, którą pamiętamy ze Spragnionych miłości. Ta mieszanka zachwyciła już miłośników kina na całym świecie.

Norah Jones gra młodą Elizabeth, która wyrusza w podróż po Ameryce w rytmach muzyki soul. Podczas tej wyprawy próbuje odpowiedzieć sobie na pytania na temat miłości, poznając przy okazji ludzi o różnych charakterach. 

Dzięki spotkaniom z uduchowionym, wiecznie zamyślonym właścicielem nocnej kafejki (Jude Law), zdegenerowanym policjantem (David Strathairn) i jego zbuntowaną żonę (Rachel Weisz), a kończąc na pechowej hazardzistce (Natalie Portman), Elizabeth zmienia swoje podejście do życia. Kobieta powoli zaczyna odkrywać dla siebie właściwą drogę, prowadzącą wprost ku prawdziwej miłości.

Wong Kar Wai przywraca melodramatowi poetycką świeżość. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Magiczny! Time Magazine

Norah Jones przenosi tu na ekran wokalny talent do okazywania i ukrywania emocji w odpowiednich momentach. Nadzwyczaj udany występ! The Hollywood Reporter

Amerykański debiut Wong Kar Wai’a to wyjątkowa i wzruszająca historia miłosna. Shadows on the Wall

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 9: Samotnie i w duecie.


ZWIASTUN oryginalny:

Bookmark and Share